Українець придбав у Стівена Кінга право на екранізацію оповідання за 1 долар

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Дев’ятнадцятирічний український студент Валентин Лавренюк підписав контракт та придбав права на екранізацію оповідання «Велотренажер» відомого американського письменника Стівена Кінга за один долар.

Контракт був підписаний за програмою Dollar Baby, в рамках якої знаменитий письменник надає можливість студентам і учням кіношкіл екранізувати його роботи.

«Велотренажер», написаний Стівеном Кінгом у 2008 році, розповідає про художника Річарда Сіфкіце, який їздить на велотренажері в підвалі свого будинку в спробі схуднути. Чим більше художник худне, тим частіше його переслідують дивні ілюзії.

Валентин Лавренюк, син українського продюсера Сергія Лавренюка, планує випустити короткометражний фільм до кінця 2020 року.

Згідно з контрактом, знятий фільм не можна публікувати в мережі, а також транслювати на телебаченні. Для широкого прокату потрібен особистий дозвіл Стівена Кінга.

Нагадаємо, Стівен Кінг продає студентам-режисерам права на свої розповіді з 70-х років. В рамках програми Dollar Baby письменник за 1 долар ділиться своїми авторськими правами зі школярами та студентами-кінематографістами, щоб ті могли екранізувати його роботу. Таких контрактів укладається від п’яти до десяти щорічно. Американський письменник коментує продаж прав на екранізацію свого твору так: “Мені подобається, що у мене є можливість протягнути руку допомоги новачкам, так само, як колись протягнули мені”.

Раніше права на екранізацію оповідання “Велотренажер” (Stationary Bike) за один долар було також продано студентам із Уельсу, Велика Британія.