Українську поштову марку номінували на найкращу в Європі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

“Укрпошта” ввела в обіг нову марку на честь легендарного закарпатського листоноші -“Листоноша Федір Фекета”. Її номінували у конкурсі PostEurop на найкращу марку Європи-2020 за темою “Давні поштові маршрути”.

Про це повідомляє прес-служба “Укрпошти”.

“Укрпошта відкриває широкому загалу маловідомих постатей України. Одна із них – закарпатський листоноша Федір Фекета, який є справжньою легендою та місцевим героєм, бо долати 60 км кожного дня – це дійсно відвага.

Укрпошта

Професія листоноші, особливо в сільській місцевості – це і відповідальність, і нелегка праця. Бо у віддалених селах, де, крім Укрпошти, не працюють інші установи, для більшості людей листоноша – це і соціальний працівник, і психолог. Зараз ми робимо все можливе, аби такі подвиги, як довгі маршрути, були лише історією, а робота листонош стала легшою та комфортнішою, і відстані до адресатів вони долали на гарних сучасних авто”, – повідомив гендиректор “Укрпошти” Ігор Смілянський.

Поштову марку “Листоноша Федір Фекета” виготовили тиражем 100 000 примірників, номінальна вартість поштової марки – Z (відповідає еквіваленту 1 дол США).

Укрпошта

“Зображення на марці виконала художниця Ірина Медведовська. До поштової марки випущено конверт “Перший день”, блок та виготовлено спеціальний поштовий штемпель.”, – йдеться у повідомленні.

Як проголосувати?

Віддати свій голос на підтримку поштової марки “Листоноша Федір Фекета” у конкурсі PostEurop на найкращу марку Європи-2020 можна за посиланням posteurop.org/europa2020

Листоноша Федір Фекета працював на пошті в Перечині, все своє життя він пов`язав з цією роботою.

Пам’ятник листоноші Федору Фекеті

Він народився в 1789 році в селі Тур`ї Ремети. Став листоношею, коли в селі було засновано ливарне виробництво. Кожен день він долав близько 25 км до Ужгорода і назад, доставляв пошту при будь-яких обставин, погоду і незалежно від пори року. За таку відмінну роботу його називали «Посол».