Субота, 25 Березня

У 2023 році українці зможуть безкоштовно отримати ліки від СМА

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Із 2023 року в Україні вперше буде доступний препарат «Еврісді» («Рисдиплам») для лікування дітей, хворих на спінальну м’язову атрофію (СМА). Ліки пацієнти отримуватимуть безоплатно. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі уряду.

На засіданні 9 грудня Кабінет Міністрів затвердив перелік лікарських засобів, які Україна буде закуповувати за договорами керованого доступу. Серед них – препарат «Еврісді» («Рисдиплам»), який постачатиме компанія Roche.

СМА – це рідкісна нервово-м’язова хвороба, яка призводить до атрофії кінцівок, а потім – здатності дихати і, відповідно, до смерті. Відомо, що в Україні такий діагноз встановили понад двом сотням дітей.

«Рисдиплам» – єдиний лікарський засіб проти спінальної м’язової атрофії, яким можна самостійно лікуватися вдома, адже його слід приймати орально.

Препарат стане доступний для пацієнтів зі спінальною м’язовою атрофією першого типу вже у 2023 році. Його отримуватимуть пацієнти зі СМА, які відповідатимуть критеріям включення до програми (вік, тип хвороби тощо), в тому числі ті, яким буде поставлено діагноз за результатами програми розширеного неонатального скринінгу.

Більш детальні умови отримання цього лікарського засобу обіцяють повідомити згодом.