Субота, 25 Вересня

Портников: Жодного уряду Гончарука чи Шмигаля не було. Це буде другий уряд Зеленського

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Український публіцист, письменник і журналіст. постійний автор аналітичних статей в українських виданнях на політичну і історичну тематику Віталій Портников опублікував на своїй фейсбук-сторінці запис про зміну Уряду та вплив Президента на систему.

Далі пряма мова:

“Напередодні неминучої відставки прем’єр-міністра Олексія Гончарука та обрання на цей пост Дениса Шмигаля багато говорять про “уряд Гончарука” і намагаються порівняти цей кабінет з “урядом Шмигаля”.

Але ніякого уряду Гончарука та уряду Шмигаля не існує в природі
Є тільки уряд Зеленського. І особиста відповідальність Зеленського за те, що відбувається і буде відбуватися в країні.

Про уряд Гончарука можна було б говорити, якби прем’єр був політиком, чиновником, фахівцем, якого висувала б – як це і повинно бути за Конституцією – більшість депутатів парламенту. Якби міністри цього уряду пропонувалися б депутатами, проходили б співбесіду у профільних комітетах, розповідали б про свої плани і наміри. Але нічого цього не відбувалося зовсім!

Кандидатуру прем’єра тримали в секреті від депутатів. За уряд вони голосували списком. Голосували, навіть не знаючи прізвищ багатьох міністрів – яка жахлива ганьба, яке знущання над парламентаризмом і демократією! А відбиралися міністри особисто президентом – при тому, що Зеленський не має жодного професійного розуміння про керівництво виконавчою владою і не приховує цього.

Зараз відбулося практично те ж саме. Депутатів просто ознайомили зі списком міністрів, повідомили прізвище нового прем’єра. Їм буде Шмигаль. А міг бути Тігіпко. Або перехожий, який переходив би дорогу перед президентським кортежем – якби сподобався Зеленському.

Яка різниця, якщо ніякої процедури професійного відбору кадрів в країні немає, якщо ця процедура замінена інтуїцією колишнього телевізійного актора і інтригами представників його оточення, які – яка несподіванка – теж ніколи не займалися управлінням державою!

Саме тому на другий уряд Зеленського чекає така ж доля, як і на перший – його незабаром відправлять у відставку. І призначать третій. Який теж виженуть. Тому що справа не в уряді. Питання не в ньому.

Питання в тому, як довго зможе витримувати цей фестиваль дилетантизму українська економіка і з яким зі своїх урядів піде у відставку сам президент”.

Share.