Вівторок, 27 Вересня

Україна закликає не допустити судилища над захисниками Маріуполя, – спільна заява Сил оборони

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Сили безпеки та оборони зробили спільну заяву щодо полонених захисників Маріуполя. Увесь цивілізований світ закликали не допустити судилища над героями.

Заяву оприлюднила пресслужба СБУ. Мовиться, що операція з порятунку 2,5 тисячі захисників Маріуполя була єдиним можливим варіантом, аби зберегти життя героїв, пише 24 Канал.

Альтернативи на кшталт екстракшн не було, стояв вибір: операція з порятунку чи загибель на “Азовсталі” насамперед тяжкопоранених. Адже запаси необхідних медикаментів закінчувалися, – мовиться у повідомленні.

Сили безпеки та оборони наголосили, що тяжкопоранених вдалося врятувати. Це відбулося під час обміну у червні. Тоді додому повернулися 144 людини. Серед них – 95 захисників Маріуполя. Вони вже отримали необхідну медичну допомогу та реабілітацію.

Наразі усі державні інституції роблять усе можливе, аби повернути захисників Маріуполя та всіх полонених українців. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими працює у режимі 24 на 7.

Обмін полоненими є чутливим та складним. росія не дотримується жодних зобов’язань. країна-окупантка не визнає міжнародних норм і правил ведення війни.

Тим часом Україна:

  • постійно посилює публічну комунікацію з партнерами;
  • звертається до міжнародних організацій, а також – світових лідерів;
  • привертає увагу світу до дій, які окупанти чинять з полоненими військовими.

“Ми закликаємо увесь цивілізований світ не допустити анонсованого катами судилища у Маріуполі над українськими захисниками та захисницями”, – мовиться у повідомленні.

Сили оборони вимагають негайно направити представників ООН та МКЧХ до місць, в яких утримують українських героїв. Насамперед – Оленівки.

Share.