Україна випередила сусідню Росію в рейтингу технологічно розвинених країн

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Україна посіла 44 сходинку з 67 у рейтингу найбільш технологічно розвинутих країн світу й на дві позиції випередила Росію. Рейтинг склало видання Global Finance й було опубліковано у неділю.

Очолили рейтинг Норвегія, Швеція, Нідерланди, Данія та Сполучені Штати Америки.

Незважаючи на те, що Україна має у 14 разів меншу економіку по ВВП, зауважили укладачі індексу, країна обійшла свого сусіда.

“Можливо, це через те, що Україна з давніх часів була центром технологій колишнього Радянського Союзу і тепер вибудовує свою освіту та бізнес-інтереси з метою просування галузі високих технологій”, – йдеться в дослідженні.

Росія показала погані результати по всіх показниках, включаючи доволі низький рівень використання смартфонів, та рівень конкурентоспроможності в сфері цифрових технологій.

“У ХХ столітті Росія була одним з головних конкурентів у гонці озброєнь під час Холодної війни, проте Росія навряд чи має відношення до глобальних технологічних перегонів ХХІ століття, оскільки країни змагаються за капітал, інвестиції, знання та інновації в той момент, коли зміни відбуваються зі швидкістю твіта (коротке повідомлення у соцмережі Twitter)”, – зазначили автори дослідження.

Рейтинг сформовано на основі наступних показників, включаючи кількість інтернет-користувачів по відношенню до загального населення;

  • частка населення, що користується смартфонами;
  • відсоток населення, який користується LTE,
  • загальний індекс конкурентоспроможності в сфері цифрових технологій, що визначається на основі відкритості до розробки нових технологій та створення інновацій.

До слова, у жовтні 2019 року повідомлялось, що в Україні знаходиться близько 23 мільйонів інтернет-користувачів, і до кінця третього кварталу 2019 року ця цифра зросла на 7%. Однією з причин такого зростання є «смартфонізація» населення — 22% користувачів заходять в інтернет винятково за допомогою смартфонів.