Україна у 2024 році подасть заявку на вступ до Євросоюзу – Порошенко

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент наголошує, що лише повноправне членство в Європейському Союзі та НАТО остаточно і незворотньо гарантує державну незалежність і національну безпеку України.

Президент України Петро Порошенко заявляє, що Україна вступить до Європейського Союзу та НАТО як країна – регіональний лідер, що суттєво посилить східний фланг Альянсу.

Про це під час форуму “Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом” заявив Президент України Петро Порошенко.

“Угода про асоціацію діє, і частка ЄС в нашому експорті перевищила 42%”, – наголосив Порошенко.

Також, за його словами, за півтора роки понад 2 млн людей вже скористалися правом вільних поїздок до Європи.

“2023 рік – початок процедури щодо вступу в Європейський Союз і підписання Плану дій щодо членства України в НАТО. Так нам диктують інтереси нашої держави”, – повідомлялося у відеоролику.

“У 2024 році ми подамо заявку на вступ до Євросоюзу, отримаємо і немає жодного сумніву, що ми отримаємо і почнемо виконувати План дій щодо членства в НАТО”, – зазначив Порошенко.

За його словами, ЄС і Україна наблизилися один до одного як ніколи. “І жодна держава, яка не є в НАТО, не має нині таких тісних відносин з Альянсом, як наша країна”.

“До цих найпотужніших організацій ми вступимо як країна – регіональний лідер, як країна, яка вже суттєво посилила східний фланг Альянсу, як країна, яка захистила від російської навали не лише себе, а й усю європейську цивілізацію”, – додав він.

Зазначимо, опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що 65,7% українців на референдумі підтримали б вступ України до Європейського Союзу.