Вівторок, 7 Лютого

Україна та Ізраїль підписали Угоду про зону вільної торгівлі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Україна та Ізраїль 21 січня підписали угоду про зону вільної торгівлі, повідомив президент Петро Порошенко, передає Громадське.

Церемонія підписання відбулася після зустрічі Порошенка з прем’єр-міністром з Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу.

Підписи під документом поставили перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів та в.о. міністра економіки та промисловості Ізраїлю Елі Коен.

Зазначається, що метою «укладення угоди є створення правових підстави для лібералізації ринків промислових та сільськогосподарських товарів сторін».

«З моменту набуття чинності Угоди будуть скасовані ввізні мита для близько 80% українських промислових товарів. Також завдяки скасуванню близько 70% ввізних мит на ізраїльську промислову продукцію стане можливим високотехнологічний інвестиційний імпорт. Це сприятиме модернізації промислового виробництва в Україні та збільшить додану вартість виробленої в Україні продукції», – зазначив Степан Кубів.

Степан Кубів зазначив, що Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем дозволяє зберегти та розширити традиційний експорт для України, зокрема для продукції АПК, та відкрити нові можливості для експорту товарів з високою доданою вартістю.

«З 1 січня цього року Україна набула членства в Пан-Євро-Мед, що дозволяє нам створити трикутник вільної торгівлі ЄС-Україна-Ізраїль. Це означає, що українські виробники зможуть імортувати сировину та матеріалу з Ізраїлю, пререобляти їх в Україні та експортувати з пільговою ставкою мита до ЄС. Це створює додаткові стимули для розміщення виробництва з високою доданою вартістю саме в України. Для українців це означатиме нові робочі місця, гідну зарплату та кращі умови для життя», – пояснив Кубів.

«Угода сприятиме розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва між країнами, дозволить вітчизняним товаровиробникам отримати переваги від лібералізації ринку товарів Держави Ізраїль, відкриє можливості для українського бізнесу як для розширення ринків збуту, так і для розвитку й модернізації власного виробництва», — йдеться у повідомленні.

Експорт українських товарів до Ізраїлю вже зростає. Якщо, за підсумками 2016 року Україна експортувала до Ізраїлю товарів на 488,5 млн доларів, то в 2017 році ця цифра становила вже 604,6 млн доларів. За 11 місяців 2018 року експорт до Ізраїлю перевищив 535 млн доларів. При цьому імпорт ізраїльських товарів за 11 місяців 2018 року склав лише 186 млн доларів.

Нагадаємо, у квітні минулого року делегації України та Ізраїлю попередньо підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі між країнами. У червні глава МЗС Павло Клімкін під час засідання спільної українсько-ізраїльської комісії з питань торгівлі узгодив Угоду про вільну торгівлю.

Переговори щодо ЗВТ з Ізраїлем були активізовані в 2015 році, і лише в 2017 році пройшли 11 раундів перемовин. Набрання чинності документа дозволить одразу і без мит експортувати до Ізраїлю широку лінійку агропродукції та продовольства, а також ліки, косметику, продукцію хімічної та легкої промисловості, будівельні матеріали, електроніку.

Нагадаємо, що у серпні 2017 року в Україні запрацювала угода про вільну торгівлю з Канадою.

Як зазначається, Ізраїль став 46 країною, з якою Україна підписала Угоду про вільну торгівлю.