Понеділок, 15 Серпня

Україна та Італія повністю зняли всі обмеження на польоти між країнами

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Україна та Італія повністю зняли обмеження на польоти між країнами.

Про це пише Аvianews.com з посиланням на лоукостера Wizz Air, який анонсував запуск 17 нових маршрутів між країнами.

«Минулого тижня Україна підписала нову угоду про авіаперевезення, яка повністю лібералізувала ринок між двома країнами. Після цього авіаційна влада Італії надала права на маршрути Wizz Air», – зазначили в компанії.

Режим польотів за принципом «відкритого неба» між Італією і Україною ініціювала ще в 2015 році Державіаслужба України. Він почав діяти в 2016 році. Влада могла допустити на будь-який маршрут будь-яку авіакомпанію.

Однак 31 січня 2020 року авіаційна влада Італії повідомила Україну, що українські авіакомпанії отримали досить багато прав на маршрути.

Це стало фактично червоним світлом на видачу нових дозволів на авіалінії, через що Державіаслужба початку відхиляти заявки SkyUp, який хотів розширити свою присутність на ринку польотів між Україною та Італією.

У березні 2020 року ENAC видав права на 11 маршрутів з Італії в Україну ірландському лоукостеру Ryaair, який має бази в країні і наймає місцевий персонал. Пізніше авіакомпанія анонсувала ще шість маршрутів, збільшивши їх загальну кількість до 17.

Слідом за відкриттям бази Wizz Air і працевлаштування місцевого персоналу в Мілані угорський лоу-кост отримав зелене світло від італійської влади на запуск 17 маршрутів в Україні.

В результаті такої тактики ENAC зміг стримати експансію в країну українських авіакомпаній, надавши перевагу лоукосту, що базуються в Італії. Після цього необхідність обмежувати авіасполучення між країнами зникла.

Share.