Понеділок, 24 Червня

Україна придбає у США ескадрильлю винищувачів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До 2035 року Повітряні сили ЗСУ планують закупити ескадрилью американських винищувачів.

Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” розповів генерал-полковник Сергій Дроздов.

Водночас створити власний бойовий літак Україні найближчим часом навряд чи вдасться. Командувач додав, що тільки для прототипу власного бойового літака необхідно не менше десяти років і стільки ж мільярдів доларів.

“Створити бойовий літак – багатофункціональний винищувач, Україні навряд чи вдасться в найближчій перспективі. Для цього в нас немає, насамперед, відповідної наукової бази, немає потужностей виробництва, досвіду. Україна може випускати лише військово-транспортні літаки”, – сказав Дроздов.

Через це Збройні сили планують закуповувати авіаційну техніку за кордоном у країн-партнерів. Зокрема, планується закупівля техніки у США.

“Ідеться про єдиний тип багатоцільового винищувача, який згодом замінив би всі типи бойової авіації радянського зразка: винищувачі, штурмовики, бомбардувальники. Звичайно, Повітряні сили хотіли би мати сучасну техніку, як ось американський F-35, наші льотчики мріяли б літати на таких літаках”, – зазначив генерал-полковник.

Дроздов зауважив, що Польщі, попри те, що вона вже тривалий час є союзником США і повноцінним членом НАТО, лише зараз вдалося почати розмову про отримання винищувачів F-35.

“До речі, поляки пішли саме таким шляхом, коли у них на озброєнні разом із Міг-29 стоять F-16. Такий досвід Польщі був би для нас найприйнятнішим: отримати ескадрилью винищувачів і поставити її на озброєння однієї з бригад тактичної авіації Повітряних сил”, – сказав командувач.

За його словами, проблем із перенавчанням льотного складу не повинно виникнути, однак є нюанси з технічною базою, ремонтом, аеродромно-технічним забезпеченням.