Неділя, 27 Листопада

Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення раку, – МОЗ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

7 червня відзначають Міжнародний день людей, які перехворіли на рак. За темпами поширення раку Україна посідає друге місце в Європі. Наразі на обліку в країні майже 1 мільйон людей з онкологічною патологією, які успішно пройшли лікування і знаходяться в стані ремісії. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я МОЗ.

У МОЗ повідомляють, що у тих, хто поборов онкозахворювання є високий ризик розвитку ще одного злоякісного новоутворення, серцево-судинних захворювань, діабету і остеопорозу.

«Наразі на обліку в країні майже 1 мільйон людей з онкологічною патологією, які успішно пройшли лікування і знаходяться в стані ремісії. З кожним роком збільшується кількість людей, які повертаються до нормального життя після лікування онкологічного захворювання», – йдеться в повідомленні.

Щоб покращити реакцію організму на лікування, пришвидшити одужання, знизити ризик рецидиву і покращити якість життя, МОЗ радить дотримуватися правил здорового харчуванню, фізичної активності та уважно слідкувати за станом здоров’я.

Хворим радять регулярно спілкуватися з лікарем, бути фізично активним, правильно харчуватися, відмовитися від шкідливих звичок та контролювати час проведення на сонці.

За перші два місяці 2020 року рак забрав життя понад 13 тисяч українців, утримуючи другу позицію після серцевих захворювань.

Онкохворі перебувають в особливій групі ризику через коронавірус. До того ж, у раку нема карантину, і кожен тиждень очікувань через обмеження пересування може коштувати для цих пацієнтів повноцінного одужання, навіть життя, якщо вони вчасно не отримають необхідне лікування у спеціалізованому медзакладі.

Міністерство охорони здоров’я планує закінчити будівництво молекулярно-генетичної лабораторії для Інституту раку до кінця 2020 року.