Україна, Польща і Литва створюють “Люблінський трикутник”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив про створення нового формату під назвою “Люблінський трикутник”, до якого увійшли Україна, Польща та Литва.

Про це він розповів у Любліні на спільній пресконференції з польським і литовським колегами.

«Сьогодні ми створюємо “Люблінський трикутник”, формат, який стане важливим елементом розвитку і зміцнення Центральної Європи, але також зміцнення України як повноправного члена європейської і євроатлантичної сім’ї”, – сказав Кулеба.

За його словами, ця ініціатива здатна не лише зміцнити наші країни, але і ефективно протидіяти спільним зaгрозaм, гарантувати безпеку та процвітання регіону.

За його словами, співпраця трьох країн не обмежиться питаннями оборони, як створення спільної бригади ЛитПолУкрбриг. Насамперед йдеться про посилення економічної співпраці, торгівлі і туризму.

«Трикутник зосередиться на поглибленні взаємодії між нашими країнами, але ми також бачимо велику перспективу у тому, щоб він став інструментом ангажування тих країн, які потребують тісніших контактів із Заходом, з загальноєвропейськими структурами, і ми з колегами допомагатимемо нашим друзям і нашим сусідам активніше взаємодіяти у цій сфері», – додав Кулеба.

Він подякував Польщі і Литві за послідовну підтримку України на шляху до членства в Євросоюзі і НАТО, і у реалізації реформ.

«Україна, Польща та Литва задекларували, що не визнають незaконну окyпацію Росією Криму та за жодних обставин не визнають її у майбутньому. Вони закликали Росію вивести війська з тимчасово окупoваних територій України, включно з окремими районами Донецької та Луганської областей. Країни Люблінського трикутника підтримують відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах та закликають до припинення російської агрeсії проти нашої держави», – йдеться в повідомленні МЗС України.

Share.