Україна починає працювати з членами НАТО щодо вступу, – Зеленський

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Україна підписала з Чеською Республікою спільну декларацію щодо її євроатлантичної перспективи. Такі документи Україна хоче укласти з усіма членами НАТО. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні 31 жовтня, пише Львівський портал.

«Сьогодні (31 жовтня, – ред.) був з візитом в Україні прем’єр-міністр Чехії – один із наших найбільших друзів… Підписали спеціальну декларацію щодо євроатлантичної інтеграції нашої держави. Чехія підтвердила, що підтримає членство України в НАТО. Декларація також містить конкретні напрямки нашої співпраці для імплементації стандартів НАТО в Україні. Розпочинаємо роботу з підписання таких декларацій з усіма членами Альянсу», – сказав глава держави.

Як уточняють в Офісі президента, підписаний документ визначає пріоритетні напрями співпраці обох країн в межах стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО.

У декларації висловлено підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також підтверджено відданість політиці «відкритих дверей» НАТО. Також у документі зафіксована підтримка Чехії перспективи вступу України до Північноатлантичного альянсу щойно дозволять умови.

Крім того, у декларації окремо відзначено намір Чеської Республіки продовжити надання потужної військової, технічної, оборонної та гуманітарної підтримки Україні.

Зазначимо, що це є перший подібний документ, який Україна підписала, аби прискорити свою євроатлантичну інтеграцію.