Неділя, 26 Травня

Україна переходить у фазу затяжної війни, західна зброя ще не вся на фронті – Резніков

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністр оборони Олексій Резніков пояснив, що наразі війна переходить у затяжну фазу, поки українські захисники на фронті не отримають критичну кількість важкого озброєння від західних партнерів.

“Шановні українці! Багато наших співгромадян свідомо чи підсвідомо сприймали 9 травня як певний рубікон. Адже Кремль неодноразово демонстрував жагу до схибленого символізму.

Інформаційний простір був насичений очікуваннями, що до цього дня чи безпосередньо в цей день станеться щось “особливе”. Таке, що визначить хід війни чи дасть підказку щодо часу її завершення.

Цей день минув. Багато людей зараз дещо розгублені і запитують – а що далі? Чого чекати? Як планувати своє життя?

На цьому тлі ми входимо у нову – довготривалу – фазу війни. Щоб перемогти в ній, треба ретельно планувати ресурси, уникати помилок, проєктувати нашу силу так, щоб ворог, врешті-решт, не витримав.

На нас очікують надзвичайно складні тижні. Скільки їх буде – точно не скаже ніхто. У цей період ми будемо тримати оборону переважно власними силами проти оскаженілого від люті агресора.

Поки важке іноземне озброєння урівноважить сили і забезпечить злам на користь України, мине час”.

Наразі близько півтори тисячі українських військовослужбовців пройшли та проходять навчання щодо управління західним озброєнням, яке постачають до України. Згодом вони повернуться як інструктори, щоби навчати ширшу кількість захисників.

Військово-політичне керівництво України встановило собі стандарт забезпечувати близько 1 мільйона військовослужбовців для захисту держави, поки триває повномасштабна війна.

Міністр подякував волонтерам, простим громадянам і закордонним партнерам у допомозі щодо розгортання і забезпечення військових сил України. Він сказав, що станом на кінець квітня кожен другий бронежилет для українських захисників надавали волонтери. Наразі співвідношення приблизно 57% забезпечення від державних закупівель проти 43% допомоги від волонтерів.

Резніков у деталях розповів, що з 24 лютого Україна подолала чимало перепон для того, щоб переконати західних партнерів надати важке озброєння. Тепер більшість партнерів упевнені в здатності українських сил перемогти російських окупантів та завдати йому непоправної шкоди.

Українська дипломатія на чолі з президентом Володимиром Зеленським і міністром закордонних справ Дмитром Кулебою докладають значних зусиль, аби пришвидшити постачання західної зброї.

Резніков запевнив, що військово-політичне керівництво гостро відчуває, що поки минає час, захисники на передовій важать своїм життям і здоров’ям, а під окупацією тисячі невинних українців катують та вбивають російські загарбники. Але міністр вірить, що від тиску іноземних санкцій і нарощення вогневої потуги українськими захисниками перехилять чашу терезів на користь України.