Середа, 29 Вересня

Україна отримала 300 апаратів штучної вентиляції легень від мільярдера з В’єтнаму

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В Україну з В’єтнаму доставлять 300 апаратів штучної вентиляції легень. Це гуманітарна допомога від в’єтнамської компанії Vingroup

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Загальна вартість апаратів становить 2,4 мільйона доларів США, але Україні їх надали безкоштовно: це гуманітарна допомога від в’єтнамської компанії Vingroup. Її засновником є перший мільярдер В’єтнаму Фам Нят Вионг, який частину своїх статків заробив в Україні на сухій вермішелі «Мівіна».

«Держава не заплатила за ці апарати жодної копійки, ці апарати є гуманітарною допомогою в’єтнамської кампанії Vingroup. Принагідно я хочу подякувати в’єтнамському бізнесу, який має довгі історичні зв’язки з Україною, що він у цю важку хвилину проявив людяність і підтримку Україні. Є час заробляти в Україні гроші, а є час витрачати на Україну гроші», —повідомив Дмитро Кулеба.

Першою компанією майбутнього засновника Vingroup в Україні була «Техноком», вона займалась виробництвом традиційної страви для В’єтнаму — сухої вермішелі «Мівіна».

У 2010 році Вионг продав українські активи швейцарському концерну Nestle та повернувся на батьківщину, де заснував Vingroup: нині вона входить до п’ятірки найдорожчих компаній, представлених на В’єтнамській фондовій біржі.

Share.