П’ятниця, 19 Квітня

Україна не визнала легітимною “інавгурацію” Лукашенка як президента Білорусі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українська держава не вважає легітимною “інавгурацію” самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Про це заявив у середу очільник МЗС Дмитро Кулеба. Позицію української держави з цього приводу міністр оголосив на своєму офіційному твіттер-аккаунті.

“З огляду на хід виборчої кампанії у Білорусі та подальші події, сьогоднішня “інавгурація” О. Лукашенка не означає його визнання легітимним главою Білоруської держави”, – заявив він.

Кулеба окремо підкреслив, що не вважає таку позицію України втручанням у внутрішні справи сусідньої держави.

“Україна ніколи жодним чином не втручалася у внутрішні справи Білорусі і завжди підтримуватиме білоруський народ”.

Нагадаємо, 23 вересня в Мінську відбулася інавгурація Олександра Лукашенка. При цьому про неї заздалегідь не повідомлялося. В ході інавгурації Лукашенка заявив, що у Білорусі не відбулася “кольорова революція”. Також він подякував правоохоронним органам в “пагонах” за їхні “зусилля” дати відсіч протестувальникам.

Офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт заявив, що Німеччина не визнає Лукашенка президентом Білорусі навіть після його інавгурації, а сама процедура не мала легітимності, повідомляє Deutsche Welle. Міністр закордонних справ Естонії висловився з приводу інавгурації Лукашенка в своєму Twitter, назвавши її нелегітимною.

Латвія також не визнала Лукашенка легітимним президентом Білорусі. Міністр закордонних справ Чехії Томаш Петржичек також заявив про нелегітимність формальної процедури вступу на посаду президента Білорусі. Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс назвав ці вибори підробленим фарсом.

Не визнали вибори й у Польщі. Міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань, коментуючи таємну інавгурацію Лукашенка, також заявив про невизнання його легітимності.

Білоруська опозиція також не визнала Лукашенка президентом Білорусі, а суперниця Лукашенка на виборах Світлана Тихановська проголосила себе «єдиним лідером, якого обрав білоруський народ». Після таємної інавгурації Лукашенка тисячі людей у Мінську вийшли на протест, поліція затримувала людей, застосувавши при цьому водомети.