П’ятниця, 27 Січня

Україна може отримати статус кандидата на вступ в ЄС вже у червні – посол

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Посол ЄС в Україні Матті Маасікас вважає, що Україна має шанс отримати статус країни-кандидата на членство у ЄС за лічені місяці, можливо вже у червні.

Про це йдеться в його інтерв’ю Postimees, пише “Європейська правда”.

Посла запитали, про які часові рамки рішень може йтися після заповнення Україною опитувальника, який передала Єврокомісія.

“Зараз ми говоримо навіть про тижні, а не місяці. Думаю, країни-члени висловлять свої пропозиції у червні і буде визнано відповідність України Копенгагенським критеріям”, – сказав Матті Маасікас.

Водночас він наголосив, що зараз краще не спекулювати довкола того, якою буде оцінка, і як члени ЄС відреагують на пропозицію Єврокомісії, адже рішення має ухвалюватися одностайно.

Матті Мааскікас додав, що процес, який вже розпочався, є величезним стрибком у євроінтеграційних прагненнях України, тому що до війни надання кандидатського статусу навіть не обговорювали – оскільки деякі члени Євросоюзу вважали, що про це немає сенсу навіть говорити. “У цьому сенсі, це величезний крок. Але ще треба фінальна крапка”, – зазначив посол.