Вівторок, 5 Березня

Укласти договір із сімейним лікарем можна онлайн: у МОЗ спростили процедуру

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В Міністерстві охорони здоров’я України спростили алгоритм укладання декларацій з сімейним лікарем. Про це повідомив Максим Степанов під час щоденного брифінгу.

«Ми змінили алгоритм укладання декларацій, він суттєво спрощений. Всі ці речі можна зробити онлайн», – розповів Максим Степанов.

Як укласти декларацію з лікарем онлайн:

  • зайдіть на сторінку сервісу Helsi в інтернеті;
  • введіть у пошуку спеціальність лікаря;
  • виберіть район, де ви зареєстровані або проживаєте;
  • виберіть лікаря, зручну дату і час прийому;
  • зареєструйтеся;
  • після того, як ви введете свій номер телефону, має прийти СМС-повідомлення з паролем для входу в систему, пароль збережіть;
  • заповніть поля реєстраційної форми.

Опісля потрібно додатково зателефонувати до лікарні та запитати, що необхідно для підписання декларації з лікарем. Зазвичай просять принести паспорт та ідентифікаційний код. Але може знадобитися зошит або інші документи.

Важливо знати, що з 1 квітня 2020 року МОЗ припинило фінансування медичних послуг для пацієнтів без декларацій. Усі, хто звернувся до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, отримають медичну допомогу.

Якщо пацієнтові потрібен плановий огляд, електронний рецепт на “Доступні ліки” або інші послуги з переліку первинної медичної допомоги, лікар зможе його прийняти та укласти з ним декларацію одразу на прийомі. Або якщо у нього вже достатня кількість пацієнтів — порадити укласти декларацію з іншим лікарем його Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД).

За умови невідкладного стану пацієнтам, у яких немає укладеної декларації з лікарем або він знаходяться у відпустці чи відрядженні, сімейний лікар, терапевт або педіатр надасть безоплатно медичну допомогу.

Підписання декларації надає повний перелік послуг сімейного лікаря, терапевта або педіатра, гарантовано оплачений Національною службою здоров’я.

Кінцевого терміну підписання декларації не існує. Декларацію з обраним сімейним лікарем, терапевтом або педіатром можна підписати під час планового візиту у будь-який час.

Максим Степанов додав, що у випадку, коли у людини немає угоди із сімейним лікарем і вона відчула симптоми коронавірусної хвороби, то їй потрібно звернутись до екстреної швидкої допомоги.