Вівторок, 27 Лютого

Угорські перевізники анонсували блокаду українського кордону

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Угорські перевізники у понеділок, 11 грудня, почнуть протест на кордоні біля пункту пропуску на Закарпатті «Захонь-Чоп». Таким чином вони приєднаються до демонстрацій польських і словацьких далекобійників, повідомили в асоціації угорських підрядників автоперевезень «MKFE» у суботу, 9 грудня.

Як повідомляється, повітова поліція Саболч-Сатмар-Берег санкціонувала оголошену угорськими автоперевізниками демонстрацію. Мета демонстрації – привернути увагу Єврокомісії та уряду Угорщини до «серйозного впливу» угоди між ЄС та Україною.

За їхніми словами, лібералізація автомобільних вантажних перевезень поставило багато угорських підприємств у критичну ситуацію.

«Перевізники вимагають негайного перегляду угоди та відновлення ліцензійних квот в українсько-угорських перевезеннях, а також ефективного та інтенсивного офіційного контролю українських перевізників», – йдеться у повідомленні.

В організації також закликали «шукати засоби, які можуть надати можливість на рівні держав-членів стримувати експансію українських перевізників».

Оновлено: Угорські прикордонники повідомили українських колег, що демонстрація, яку запланували перевізники Угорщини, не заблокує кордон між країнами, як це відбувається з Польщею. Про це повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко в ефірі телемарафону.

Пряма мова Демченка: “Угорці повідомили, що 11 грудня близько 11:00 може початися демонстрація на напрямку “Захонь-Чоп”.

За словами Демченка, угорські колеги повідомили українців, що блокування кордону начебто не відбуватиметься.

За даними ДПСУ, станом на зараз на цьому пункті пропуску чекають чергу близько 1000 вантажівок, але інтенсивність руху триває.

Зазначимо, що наразі страйк польських перевізників триває вже більш ніж місяць. Станом на ранок 3 грудня в чергах на вʼїзд до України перебували понад 2,5 тисячі вантажівок.

Блокування триває на чотирьох пунктах пропуску. Найбільше вантажівок на пункті «Рава-Руська – Гребенне» – 850, ще по 600 – на «Краківець – Корчова» і «Медика – Шегині», а також 450 – на «Ягодин – Дорогуськ».

Словацькі перевізники також кілька разів оголошували про блокування руху на пунктах пропуску з Україною. Так, 1 грудня Спілка перевізників Словаччини блокувала рух вантажівок перед словацьким пунктом пропуску «Вишнє Німецьке», суміжним з українським пунктом пропуску «Ужгород».

Згодом рух для вантажівок розблокували, але потім знову заявили, що готові повністю заблокувати контрольно-пропускний пункт «Вишнє Німецьке – Ужгород», якщо не буде «альтернативи розв’язання ситуації».