Середа, 29 Листопада

Угорщина не блокуватиме вступ України в ЄС чи приєднання до НАТО – посол

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Надзвичайний і повноважний посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто запевнив, що його країна не блокуватиме членство України в ЄС, коли до цього дійде час. Про це він сказав в інтерв’ю в ефірі телеканалу “Еспресо”, повідомляє “Європейська правда”.

Посол зробив таке запевнення за власною ініціативою наприкінці розмови, коли запитання про це від ведучого не прозвучало.

“Наприкінці я хочу запевнити вас у тому, що коли почнуть розглядати питання членства України в Європейському Союзі, Угорщина підтримає його”, – сказав Ійдярто.

Посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто заявив, що його країна “ніколи не були проти” вступу України в НАТО, та “не буде проти”, якщо Київ все ж бажатиме приєднатися до Альянсу.

Відповідаючи на запитання щодо позиції Угорщини стосовно можливого приєднання України до НАТО, Ійдярто сказав, що “ми ніколи не блокували прагнення України вступити в НАТО”.

“Ми блокували дві речі – це мовне питання та питання освіти. Їх вирішували на політичному рівні в деяких інституціях НАТО. Зокрема, міністри закордонних справ і міністри оборони. Це був сигнал, не дуже гарний сигнал. Втім, ми не мали іншого вибору, щоб сказати Україні про те, що НАТО – це не просто військова організація. Вона займається іншими питаннями, зокрема, правами людини, правами національних меншин. Повага до таких прав лежить в основі філософії Альянсу”, – сказав угорський дипломат.

Він запевнив, що Угорщина не блокуватиме вступ України в НАТО, якщо вона висловить таке бажання.

“Якщо говорити про прагнення Україні вступити в НАТО, ми ніколи не були проти цього. Тому, якщо Україна все ще хоче вступити до лав Альянсу, ми не будемо проти цього”, – запевнив Ійдярто.

Ійдярто також запевнив, що Угорщина не блокуватиме членство України в ЄС, коли до цього дійде час.

Раніше заступник глави ОПУ та дипрадник президента Зеленського Ігор Жовква заявив, що наразі до Києва не надходили сигнали з Будапешта про намір Віктора Орбана блокувати рух України до ЄС.

Водночас, за даними опитування Flash Eurobarometer, в усіх країнах ЄС, крім Угорщини, більше ніж половина населення підтримує вступ України до Євросоюзу.