УГКЦ зможе перейти на святкування Різдва 25 грудня лише разом із ПЦУ

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

УГКЦ зможе перейти на святкування Різдва 25 грудня лише разом із ПЦУ. Про це в інтерв’ю виданню «Главком» розповів глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

«Ми повинні влитися у світову християнську спільноту. Ми в Україні святкуємо Різдво разом і це добре, але ми мусимо відчувати, як святкує світ, вся Вселенська Церква – Католицька, Православні, Протестантські Церкви. Україна має більше відчувати себе частиною ширшого, вселенського контексту», – каже він.

На думку Глави Церкви, те, що сьогодні питання дати – в центрі уваги суспільства є доброю нагодою для проповіді Євангелія, катехизації і просвітництва. Він відзначив, що УГКЦ є глобальною Церквою і за кордоном переважна більшість громад, парафій, єпархій святкує Різдво 25 грудня.

«Ми в Україні святкуємо Різдво разом з нашими православними братами і, гадаю, це є певна цінність, яку треба зберігати. Навіть коли ми будемо робити реформу календаря, то хотілося б робити її разом, щоб календар нас не розділяв. Це мета будь-якої реформи, будь-якого вдосконалення. Щоб ці другорядні питання не стали причиною розколів і поділів», – додає Предстоятель.

Глава Церкви вважає, що в Україні потрібна така дискусія, і добре, що сьогодні суспільство про це запитує, бо це певний крок вперед до осмислення. Він дає нагоду, зокрема церковним лідерам, пояснювати, що таке календар, у чому полягає його реформа.

Share.