Понеділок, 26 Лютого

УГКЦ першою в Україні розробило інструкцію поведінки священиків в соцмережах

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В УГКЦ набрала чинності Інструкція про присутність церковних структур, інституцій, духовенства, богопосвячених осіб у мережі «Інтернет». Церква першою в Україні розробила подібну інструкцію, наразі лише на трирічний випробувальний термін, починаючи з 3 серпня.

Наприклад, в інструкції сказано, що забороняється публікувати фейки, долучати до друзів дітей до 15-ти, закривати доступ до своїх сторінок, а також брати участь у політичних ток-шоу та загалом у передвиборчих кампаніях.

Соцмережі, за інструкцією, мають використовуватися духовенством УГКЦ передусім для навчання про Бога і проповіді Євангелія. Заборонено публікувати як на облікових записах церковних структур, так і в приватних профілях матеріали, що порушують авторські права, або з ресурсів, які працюють без ліцензії. Кожен матеріал на офіційних веб-сайтах Церкви має відповідати журналістським стандартам.

Не слід відзначати у власних дописах людей і публікувати аудіо-, фото- та відеоматеріали за їхньою участю без їхньої згоди; не слід відправляти одне приватне повідомлення відразу в усі соцмережі; перш ніж знайомити людей у соцмережі, необхідно отримати від них попередню згоду на таке знайомство; не можна виносити на обговорення в соціальній мережі особистий конфлікт з іншими духовними особами, ієрархією, парафіянами тощо.

Приватні сторінки священиків у соцмережах повинні бути відкритими, оскільки обмеження доступу до них, за інструкцією, «викликає підозри щодо відсутності прозорості в спілкуванні». Заблокувати дозволяється лише тих, хто практикує тролінг або виявляє ненависть до інших користувачів.

Також духовенству заборонено на приватних сторінках звершувати Таїнство Покаяння, писати будь-що, що може дискредитувати УГКЦ, поширювати фейки, а також додавати до друзів дітей до 15 років, приймати від них запити на дружбу та комунікувати з ними в приватних повідомленнях.

Священикам радять дотримуватися на приватних сторінках етикету соцмереж – зокрема, публікувати якісний контент, який не суперечить вченню Церкви, не додавати до друзів людей з сумнівною репутацією та незнайомців, не надсилати приватні повідомлення після 21:00, не додавати людей до своїх груп і не позначати їх у дописах без їхньої згоди.

На адаптацію профілів у соцмережах до вимог інструкції духівники мають місяць. За порушення окремих норм цієї інструкції передбачені певні кaрaльні церковні санкції.

У квітні 2014 року синод УКГЦ вже був затвердив Інструкція про поведінку священнослужителів УГКЦ під час політичних виборчих кампаній.

«Священнослужителі не можуть брати активної участі ні в політичних партіях, ні в керуванні професійними спілками, а також їм забороняється вести політичну агітацію та брати участь у передвиборчих кампаніях політиків і політичних партій також у віртуальному вимірі», – йдеться в інструкції.

Духовенство не може прямо чи непрямо агітувати за певного кандидата, створювати та поширювати контент з політичними підтекстами, брати участь у політичних телевізійних ток-шоу (як виняток, лише з дозволу вищого ієрарха), закликати вірян до політичних мітингів та уникати коментарів щодо політичних сил.