П’ятниця, 3 Лютого

У житловому будинку на Пекарській відреставрували браму

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

За сприяння проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ) в житловому будинку на вул. Пекарській, 17 відреставрували цінну вхідну браму. Всі реставраційні роботи виконувались фахівцями-ковалями ПП «Оберіг-Груп», в рамках програми співфінансування проекту.

«Особливістю цієї брами є те, що вся конструкція, як і декоративні елементи, виконані з латуні. Прогулюючись історичним середмістям, латунні брами розпізнати практично неможливо. Зазвичай вони покриті товстим шаром фарби, і відкрити таку цінність можна лише, знявши старе фарбове покриття.

Тому, над об’єктом реставратори працювали дуже ретельно та обережно, з використанням відповідних інструментів – наприклад дерев’яних щіток для очистки тощо. Основні роботи полягали в розчистці, вирівнянні та стабілізації каркасу, відновленні латунних накладок, виготовленні фацетного скла та відсутніх елементів. Також було встановлено новий замок», – розповідають у проекті «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ).

Загалом в історичному середмісті Львова в рамках Програми співфінансування реставрації історичних вікон і брам було відновлено понад 1000 об’єктів.

Нагадаємо, за останні 6 років сприяння проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ) було фахово відремонтовано 78 балконів в історичному передмісті.