Понеділок, 20 Травня

У Винниках збудують сонячну електростанцію

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Депутати Винниківської міської ради прийняли рішення про виділення земельної ділянки під комунальну сонячну електростанцію, яка подаватиме енергію на вуличне освітлення всього міста. Про це повідомляє прес-служба міста.

Під це виділено 4 Га під будівництво сонячної електростанції потужністю 2 МВт. Отриману електроенергію продаватимуть у Львівобленерго.

“Це було затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на 4 гектари для побудови сонячної електростанції на 2 мегавати у Винниках. Ця потужність дасть нам можливість продавати електроенергію у Львівобленерго, а за це забезпечити оплату всього вуличного освітлення міста Винники. Ми зараз будемо прискорювати проектні роботи, щоб у 2019 році ця станція була. Але тепер все буде залежати від обленерго, коли воно надасть нам дозвіл на точку”, – розповів заступник міського голови м. Винники Михайло Мамут.

Вартість будівництва сонячної електростанції – 2 мільйони євро.

Як раніше зазначив Володимир Квурт, місто взяло участь і перемогло у конкурсі, оголошеному Кабміном на створення комунальної сонячної електростанції.

“Від України таких проекти було два. Фінансує даний проект Іспанія, де істотною умовою є, щоб в проекті були передбачені сонячні фотопанелі виробництва Іспанії. Є бачення розташувати у нашому місті сонячну електростанцію на 2 МВт, що дозволить нам щорічно отримувати свою електроенергію, яку ми продаватимемо за «зеленим» тарифом Обленерго”, – розповів Володимир Квурт.

Відповідно, у 2017 році у місті Винники створили комунальне підприємство «Екоенергія», яке забезпечить використання альтернативних джерел електроенергії.

Як повідомлялося раніше, цього року у бюджеті розвитку Львова на розвиток інфраструктури Винників передбачено 61,6 млн. грн., серед яких вже профінансовано 46,7 млн. грн.

Зокрема, передбачено:

  • 2,6 млн. грн на освіту;
  • 2,5 млн. грн на ЦНАП;
  • 35 млн. грн надається як субвенція міському бюджету м. Винники на розвиток інфраструктури міста;
  • 7,2 млн. грн на дороги;
  • 27,8 млн. грн на дитячо-навчальний заклад;
  • 1,5 млн. грн на зовнішнє освітлення
  • 20 млн. грн. на ремонт та будівництво каналізаційних мереж.