У Винниках відкрили нову пожежну частину

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

2 березня у м. Винники відбулося урочисте відкриття 61-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Львівській області, повідомляє головне управління.

Пожежна частина функціонує на базі закинутого приміщення котельні на вулиці В. Івасюка, 14, яке впродовж року вдалося реконструювати шляхом добудови. Будівля пожежної частини є триповерховою. У ній розташовані всі приміщення, необхідні для цілодобового чергування особового складу.

На місці старої котельні

Рятувальники з новоствореної пожежної частини гарантуватимуть безпеку мешканців міста Винники та 14 найближчих населених пунктів. На чергуванні щоденно перебуватимуть 6 вогнеборців, а загалом у підрозділі працюватимуть 27 фахівців, які чергуватимуть позмінно цілодобово.

Церемонія відкриття відбулася за участі заступниці голови Львівської обласної державної адміністрації Ірини Гримак, керуючої справами виконкому Львівської міської ради Марти Литвинюк, міського голови м. Винники Володимира Квурта та начальника ГУ ДСНС України у Львівській області Сергія Дмитровського, а також за участі представників влади і меценатів, які надавали допомогу в будівництві частини.

«Мене сьогодні неабияк тішить те, як швидко й динамічно Винниківська громада розвивається, як вона правильно підхоплює державну політику з точки зору розвитку громад. А рятівникам, які сьогодні урочисто заступили на службу, я хочу побажати залишатися прикладом для усіх нас того, як можна віддавати частинку себе, своїх вмінь і бажань, заради безпеки й спокійного життя населення», – сказала Ірина Гримак.

Під час урочистості меценати, які надавали допомогу в будівництві частини, а також міський голова Винник, були нагороджені грамотами та цінними символічними подарунками.

«Основним завданням рятувальної служби є можливість вчасно прибути і надати допомогу тим людям, які потребують її в той час. І я сьогодні хочу подякувати усім тим, хто приклався до будівництва цієї частини, ініціативній групі, від всіх рятувальників, вам великі спасибі », – так звернувся до присутніх очільник рятувальників Львівщини Сергій Дмитровський.

Після офіційного відкриття, за християнським звичаєм, було проведено обряд освячення будівлі пожежної частини, рятувальної техніки та самих співробітників ДСНС України. А потім усіх гостей чекав святковий концерт за участі місцевих талантів.

Зазначимо, що минулоріч у місті виникло 35 пожеж. Проте жодного пожежно-рятувального підрозділу на території міста до сьогодні не було. Для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території міста залучалися підрозділи, що дислокуються у Львові. Відстань від Львова до Винників складає 10 км, а час доїзду може сягати й 40 – 50 хвилин, враховуючи дорожню ситуацію та затори.

У 2017 році під час відключення міста від водопостачання через аварійні ситуації, підрозділи ДСНС надавали допомогу в життєзабезпеченні місцевого населення. Зокрема, рятувальники 5 разів здійснювали підвіз води, один з них у місцеву школу-інтернат. У цих випадках для проведення робіт рятувальна техніка та особовий склад також залучалися із Львова.

То ж створення даного підрозділу було необхідністю, адже суттєво мінімізує час прибуття пожежно-рятувальних підрозділів до місця надання допомоги, підвищить рівень безпеки як у Винниках, так і у найближчих населених пунктах. Також це сприятиме зменшенню випадків травмувань людей та мінімізує матеріальні збитки внаслідок пожеж, адже їх ліквідація розпочнеться на початковій стадії виникнення.

Почалося все з того, що 8 квітня 2016 року між Львівською облдержадміністрацією та Державною службою України з надзвичайних ситуацій було підписано Меморандум про співпрацю. Відповідно до Меморандуму розроблено План реалізації основних заходів пілотного проекту щодо організації заходів цивільного захисту населення. Результатом цієї співпраці є створення упродовж минулого року 20 місцевих пожежних команд на території Львівської області, 11 з яких – на території об’єднаних територіальних громад.

У 2017 році Винниківською міською радою було прийнято рішення про створення місцевої пожежної команди у м. Винники, та виділено під це будівлю та територію.

Будівельні роботи стали можливими завдяки спільним зусиллям Винниківської міської ради, Львівської обласної державної адміністрації, місцевих меценатів та ГУ ДСНС України у Львівській області.

Пожежна частина функціонує на базі закинутого приміщення котельні, яке шляхом добудови упродовж року вдалося реконструювати. Будівля пожежної частини є 3-поверховою. У ній розташовані всі приміщення, необхідні для цілодобового чергування особового складу.

Джерело: lviv.dsns.gov.ua