Вівторок, 21 Травня

У всіх навчальних закладах Львова вводять 3-тижневий карантин

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

11 березня міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила низку заходів, які буде впроваджено на території міста Львова задля убезпечення мешканців від поширення респіраторних захворювань, зокрема вірусу COVID-2019.

У Львові від 12 березня до 3 квітня у всіх навчальних закладах різних форм власності вводять карантин. Школи та університети проводитимуть навчання дистанційно. Окрім цього мерія Львова обмежить проведення у місті масових заходів (200 і більше осіб), заборонить групові поїздки молоді та дітей закордон, а також рекомендує роботодавцям не допускати до роботи хворих на ГРВІ.

Це превентивні заходи, аби мінімізувати будь-які можливості захворювання.

Як повідомив під час брифінгу 11 березня міський голова Львова Андрій Садовий, 12 і 13 березня на перехідний період дитячі садки і школи ще будуть працювати. Навчання у школах не буде, але батьки, які не мають з ким залишити дітей, можуть привести їх до школи. Мерія також просить людей, які повертаються з Італії, провести вдома двотижневий карантин.

В оприлюдненому прес-службою Львівської міськради рішенні вказано, що від четверга, 12 березня, і до 3 квітня в усіх закладах середньої, дошкільної та позашкільної освіти усіх типів та форм власності зупиняється освітній процес. Тобто навчання призупиняється не лише у міських закладах, а й в державних і приватних.

«Рекомендуємо роботодавцям в зв’язку з зупиненням навчального процесу при можливості організувати батькам неповнолітніх дітей роботу в дистанційному режимі. Відпрацювання навчального матеріалу проводити з використанням технологій електронного навчання», – йдеться в рішенні міської комісії з технологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

У четвер та п’ятницю навчання у школах не буде, але в ці дні діти ще можуть перебувати у навчальних закладах і там працюватимуть вчителі.

Окрім того мерія прийняла низку інших обмежувальних заходів, що діятимуть у місті на час поширення коронавірусу:

– призупинити проведення культурно-масових та спортивних заходів. Водночас, рекомендовано обмежити (перенести) масові заходи на невизначений термін.;

– забезпечити обмеження проведення масових заходів (більше 200 осіб), не допускати осіб, які за результатами термометрії мають підвищену температуру тіла;

– керівникам підприємств, що працюють на території Львова, зокрема торгівельним мережам та розважальним закладам, рекомендують не допускати до роботи працівників з ознаками гострого респіраторного захворювання;

– керівникам підприємств, що працюють на території Львова рекомендують обробляти антисептичними засобами приміщення, торговельних закладів, закладів харчування.

Також, як розповів Андрій Садовий, управління соціального захисту ЛМР посилено працюватиме із людьми похилого віку та людьми з обмеженими можливостями – у разі потреби, мерія організує їм доставку продуктів та ліків додому.

Окремі обмеження стосуються працівників Львівської міськради, яким заборонили відрядження та робочі поїздки за кордон. Групові поїздки дітей та молоді за кордон перенесуть.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій Україні карантинні заходи через поширення нового коронавірусу Covid-2019. У зв’язку з цим, заплановано закриття навчальних закладів на три тижні, обмеження масових зібрань понад 200 осіб, у тому числі спортивних, які можуть відбуватися з дозволу міжнародних організацій та без глядачів, і культурних, проте такі обмеження не стосуються заходів державної необхідності (приміром, засідань Верховної Ради).