Вівторок, 9 Серпня

У ВРУ зареєстрували проект про відтермінування мовного закону

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

У Верховній Раді зареєстровано проект закону України №10466 «Про внесення змін до Розділу IX «Прикінцеві та перехідні положення» закону про мову.

Законопроект рекомендує відтермінувати введення у дію закону на 5 років, пише Leopolis.news з посиланням на «Українське право».

Автор документа Валерій Писаренко (партія «Відродження») зазначає, що частиною третьою статті 10 Основного закону України передбачено, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови, інших мов національних меншин України.

«Закон порушує права російськомовних громадян України та інших національних меншин України на використання рідної мови, зокрема під час здобуття ними освіти, обмежує доступ громадян до культурної продукції рідною мовою, ним створюється атмосфера нетерпимості до мовного різноманіття, історично притаманного єдиному багатонаціональному народу України», – вважає він.

Зважаючи, що Рада цього скликання уже не збиратиметься на сесійні засідання, то цей проект розглядатимуть уже нові депутати.

Share.