У ВМС офіційно підтвердили удар по фрегату росіян “Ессен” навесні 2022 року

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У ВМС ЗСУ підтвердили удар по ворожому фрегату “Ессен”, який був пошкоджений у Чорному морі навесні 2022 року.

В інтерв’ю АрміяInform начальник кафедри ВМС Національного університету оборони капітан 1 рангу Степан Яким’як розкрив деталі застосування українськими військовими комплексу “Нептун” по російському флоту. Уперше згадується на офіційному рівні підбиття ворожого фрегату “Ессен”.

“Унікальність наших дій була обумовлена тим, що по суті вперше було успішно застосовано береговий ракетний комплекс “Нептун” та завдано ударів по фрегату “Ессен”, ракетному крейсеру “Москва”. Велику роль у виявленні надводних кораблів противника відігравав БпАК “Байрактар-ТВ2”, – заявив він.

Яким’як при цьому зауважив, що не слід пов’язувати відновлення контролю над островом Зміїний з ударами по кораблях та знищенням ракетного крейсера противника, бо це різні події, різного значення.

Понад те, він також розповів деталі “бавовни” у Севастополі 29 жовтня 2022 року – саме тоді була атакована Севастопольська бухта. За словами Яким’яка, після цих ударів Росія втратила контроль над власними водами.

Яким’як зауважив, що атакували Чорноморський флот РФ БпАК і безекіпажні надводні комплекси.

З початку повномасштабного вторгнення ЗСУ знищили 18 одиниць російських плавзасобів, включаючи бойові кораблі і катери.

Остання масштабна операція на ЧФ Росії була здійснена в жовтні. Тоді, за підрахунками експертів, в результаті атаки невідомих морських безпілотників було пошкоджено щонайменше три кораблі у Севастопольській бухті.