У військовій частині на Львівщині декомунізували золотого солдата

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На території однієї з військових частин у Яворівському районі знесли золотий монумент радянському прикордоннику. Про це Львівському порталу повідомили у громадській ініціативі «Декомунізація Львівщини».

На території військової частини досі знаходився пам’ятник радянському прикордоннику. Крім фігури військового, тут також зображений службовий собака. Втім сам монумент чомусь вкритий золотою фарбою. Врешті декомунізація дійшла й до цього об’єкта, тож тепер його демонтували.

Нагадаємо, загалом на Львівщині досі стояли більше двох сотень радянських пам’ятників, стел і пам’ятних таблиць, які ще не декомунізували. У Львівській обласній військовій адміністрації зараз знову запрацювала робоча група, яка вирішує подальшу долю таких об’єктів.

Усі пам’ятники, монументи й інші скульптури планують демонтувати та зробити музейними експонатами до кінця 2023 року.

Щодо братських могил солдатів радянської армії, де справді є захоронення, то в таких випадках проводять ексгумацію і перепоховання.

Активна декомунізація й «пам’ятникопад» на Львівщині з новою силою розпочався у середині лютого 2023 року. Дотепер на території області знесли вже 195 радянських пам’ятників.