Понеділок, 24 Червня

У віці 72 роки помер правнук Івана Франка

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У середу, 3 січня, у віці 72 роки помер правнук Івана Франка Юрій Юрачківський. Про це повідомив «Дім Франка» у Львові.

«З сумом сповіщаємо, що сьогодні пішов у засвіти син Зеновії-Ростислави Франко, правнук Івана Франка Юрій Юрачківський. Команда “Дому Франка” висловлює щирі співчуття рідним і близьким покійного. Сумуємо разом з вами», – йдеться в повідомленні на сторінці Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка.

Юрій Юрачківський був сином Павла Юрачківського та Зиновії-Ростислави Франко, дочки Тараса Франка та онучки Івана Франка.

Сидять (зліва направо): Тарас Франко, Андрій Юрачківський, син Зиновії Франко, Зиновія Франко. Стоять (зліва направо): Юрій Юрачківський, син Зиновії, Павло Юрачківський, чоловік Зиновії Франко.

Юрій Юрачківський народився у 1951 році, закінчив Київську СШ №92 ім. Івана Франка з поглибленим вивченням англійської мови. Навчався у Київському державному університеті імені Тараса Шевченка на фізичному факультеті, закінчив аспірантуру. Працював інженером в Інституті геронтології, а згодом став старшим науковим працівником в Інституті кібернетики АН України.

2001 року, вже у статусі видатного вченого (outstanding scientist), поїхав на роботу до США, де пропрацював 10 років.

Також Юрій Юрачківський був чемпіоном і володарем кубку України з бриджу, капітаном національної збірної й багато років очолював Київську федерацію спортивного бриджу, був віцепрезидентом української федерації. 2003 року посів друге місце на чемпіонаті Нью-Йорка з бриджу.

У 1975 році одружився з Любов’ю Миколаївною Коваль, через рік у них народився єдиний син Данило, який нині захищає Україну у лавах Збройних Сил.

Юрій Юрачківський (справа) з дружиною і сином (22.01.1990)