Вівторок, 21 Травня

У Вінниці пройшла хресна хода МП проти коронавірусу та інших хвороб

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Кілька тисяч вірян Московського патріархату 8 березня влаштували хресну ходу “Торжество православ’я”.

Як йдеться в поясненнях суті акції, які роздавали вірянам і журналістам перед початком ходи, її мета зокрема – це “традиційна реакція церкви на спалахи хвороб, посухи, природні катаклізми, епідемії, що є надзвичайно актуальним в умовах поширення світом коронавірусу”.

На ходу віряни МП почали збиратися ще заздалегідь, “окупувавши” громадський транспорт. У трамваях кондуктори щиро дивувалися такому напливу пасажирів у хустках та подекуди з іконами, ще й у вихідний день.

Як передає Вінницька єпархія, у ході взяли участь 7 тисяч людей.


Точкою збору став Воскресенський храм на Хмельницькому шосе. Крім вірян тут також зібралося багато поліції, позаяк учасники ходи мали намір рухатися проїжджою частиною по Соборній.Як видно на світлинах,  в руках у людей окрім ікон були також таблички з написами “Вінниччина за блаженнішого Онуфрія” та “Наша церква – УПЦ”.

Також мета ходи була, аби виразити свій протест проти приєднання до Православної Церкви України (ПЦУ).

«Ви знаєте, які важкі часи переживає зараз наша Церква. І хоча останні місяці принесли нам відносний спокій, певні політичні події і суспільні процеси дозволяють припустити, що найближчим часом церковні рейдери з ПЦУ знову активізуються і відновлять натиск не тільки на Церкву в цілому, але і на кожну окрему громаду, храм якої сподобається місцевим ватажкам розколу », – підкреслив митрополит Варсонофій.

Владика закликав віруючих згуртуватися перед обличчям випробувань віри і вірності Церкві: «Не треба думати, що ми, люди, не наділені владою, багатством і політичним впливом, не в змозі протидіяти ворогам Церкви, на стороні яких впливові чиновники, великі гроші і політичні сили ».