Понеділок, 15 Квітня

У відому Долину нарцисів завезли карпатських буйволів після 100-річної відсутності

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У знаменитий заповідний масив Долину нарцисів, що на Закарпатті, після майже 100-річної відсутності повернули знамениті карпатські буйволи.

Про це йдеться в повідомленні на офіційній сторінці Карпатського біосферного заповідника у Facebook.

Як стверджують місцеві жителі-старожили, у минулому карпатський буйвол був одним з основних видів домашньої худоби, що утримували місцеві жителі. Вони давали цінне молоко, дієтичне м’ясо і широко використовувалися як потужна тяглова сила.

На території теперішньої Долини нарцисів понад сторіччя випасали приблизно 100 голів, серед яких більшу частку складали саме буйволи. В нас час вони практично зникли разом із багатьма іншими традиційними для Закарпаття породами свійських тварин.

У заповіднику сказали, що повернення буйволів у Долину нарцисів «знаменує нову еру, оскільки створює прекрасні перспективи для цієї унікальної території».

«По-перше, це дозволить ефективно боротися з вербами і тим самим підтримувати лучні екосистеми, де зростає нарцис вузьколистий – основа місцева окраса, оскільки буйволи є дуже невибагливими тваринами, які із задоволення живляться жорсткими кормами як, наприклад, осоки чи пагони верби, що не поїдаються іншими сільськогосподарськими тваринами. До речі, вони не завдадуть популяції нарцису жодної шкоди, бо випасатимуться у спеціально відведених місцях», – повідомила адміністрація заповіднику.

По-друге, буйволи «є дуже харизматичними і незвичними, що дозволить привабити в Долину нарцисів більше туристів, особливо в період поза цвітіння нарцису, який є дуже коротким і триває максимум три тижні упродовж травня».

Карпатських буйволів спеціально завезли для випасання і демонстрації в Долині нарцисів підприємство «Кочова бура». У межах експерименту планують випасати сім голів буйволів у місцях, де нарцис вузьколистий не зростає.

«Долина нарцисів» – заповідний масив в урочищі Кіреші, за 4 кілометри від міста Хуста на Закарпатті.

Нагадаємо, у період масового цвітіння на Закарпатті через карантин закрили Долину нарцисів.