Вівторок, 21 Травня

У центрі НЕЗЛАМНІ ставлять на ноги 19-річного воїна, який отримав важке поранення

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Молодого бійця, який отримав важке поранення під час контрнаступальних дій, ставлять на ноги у Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN). Завдяки командній роботі лікарів рана добре загоїлася, і хлопець вже готується до великої реконструктивної операції.

Стас Ткаченко – з міста Ковель, що на Волині. У свої 19 років він повернувся із-за кордону, щоб боронити Україну. Зараз хлопцеві 21 рік. Він активний громадський діяч та спортсмен. Спершу служив у ТРО, а перший бойовий досвід отримав у складі бригади спеціального призначення ім. Івана Богуна, в боях за Херсонщину. А згодом Стас перевівся до 3-ї окремої штурмової бригади, кістяк якої – ветерани «Азову». Саме ідеологія цих бійців, їхнє братерство та відданість Україні імпонували Стасові. Молодий воїн став командиром гранатометного відділення.

Поранення хлопець отримав у червні під час контрнаступальних дій в районі Бахмута. Рятуючи пораненого побратима, куля влучила Стасу прямо в ногу і почалася масивна кровотеча. «Я в стані шоку на автоматі наклав собі турнікет. Біль був страшний, а моя спроба встати на ноги провалилась. Хлопці продовжували тримати контакт з ворогом, а я повз на чотирьох до точки евакуації. Це було найважче, бо поранена нога постійно за щось чіплялась, а через біль я заледве не втрачав свідомість», – пригадує Стас.

Воїна евакуювали до Дніпра. Там його стан стабілізували і відправили до Львова, до центру НЕЗЛАМНІ.

«Хлопець поступив до нас з багатоуламковими переломами двох кісток гомілки та з наскрізною кульовою раною. Першим нашим кроком було загоєння рани, аби провести реконструктивну операцію на великій гомілковій кістці та уникнути інфекції. Одночасно ми виконали втручання із реконструкції малої гомілкової кістки та зафіксували її апаратом зовнішньої фіксації», – ділиться історією молодого пацієнта травматолог центру НЕЗЛАМНІ Микола Блиндюк.

Завдяки командній роботі лікарів, рана добре загоїлася і хлопець вже готується до великої реконструктивної операції, після якої на нього чекає тривала реабілітація у центрі. Стас дуже позитивно налаштований та швидко відновлюється, кажуть лікарі.

Через російську агресію щодня страждають сотні людей, тому аби зробити їхнє лікування й реабілітацію комфортними і доступними в Україні, у Львові, в Національному центрі реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) з кожним українцем працює мультидисциплінарна команда, яка надає хірургічну, фізичну, психологічну та психосоціальну професійну допомогу. Завдяки підтримці донорів, відкрили протезну майстерню та встановлюють біонічні протези, а також облаштували новий сучасний корпус реабілітації: це 7 поверхів із найсучаснішим обладнанням для відновлення. Щороку отримувати допомогу тут зможуть 10 тисяч українців.