Вівторок, 30 Травня

У центрі Львова планують реконструювати площу Галицьку

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові планують реконструювати Галицьку площу, розташовану в центрі міста. Наразі львівські архітектори та урбаністи розробили попередню концепцію реконструкції, яка передбачає звуження проїжджої частини, розширення тротуарів та облаштування зелених зон. Запропоновану концепцію винесуть на громадські обговорення. Про це повідомляє Zaxid.net.

Візуалізація ідеї реконструкції Галицької площі

«Наразі є ідея, запропонована архітекторкою Ольгою Криворучко і командою Urbanideas на замовлення управління охорони історичного середовища. Поки що це не є готовий проект, це лише дослідження – автори опитали перехожих, дослідили рух пішоходів, автомобілів тощо і запропонували дуже цікаві ідеї», – розповів ZAXID.NET головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

За його словами, зараз Галицька площа хаотична і незатишна. «На площі змішались продавці квітів, МАФи, фонтан, потоки людей. Тут не комфортно нікому», – наголосив Чаплінський.

Відтак, автори концепції запропонували звузити проїжджу частину та поворот з Галицької площі на вул. Князя Романа. «Звісно, автомобілісти обурюватимуться через звуження дороги. Але насправді зараз тут все заставлено автомобілями, які паркуються, як завгодно, і ці смуги для проїзду не працюють. Фактично ми просто приберемо паркування, а смуги для проїзду залишаться такими, як і були. Паркуватися ж можна на вул. Валовій на платному паркінгу», – зазначив головний архітектор Львова.

На площі звузять дорогу і розширять тротуари. Жовтим кольором зображено заплановане розширенння пішохідної частини площі

Планується, що звуження дороги дозволить розширити тротуар на розі Галицької площі та вул. Князя Романа. «На куті з’явиться можливість посадити дерева і створити невеликий громадський простір», – додав Чаплінський.

Також концепція передбачає розширення посадкового майданчика біля зупинки громадського транспорту та облаштування смуги для громадського транспорту в напрямку з просп. Свободи на Соборну площу.

Разом з тим, головний архітектор наголосив, що це лише ідея, яку винесуть на громадські обговорення.

Коли саме реконструюватимуть Галицьку площу, наразі не відомо, проте це відбудеться не раніше наступного року.