Субота, 20 Квітня

У Центрі легеневого здоров’я Львова не залишилося вільних місць

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Медики закликають негайно вводити жорсткий карантин. На сьогодні в лікарні перебуває 170 пацієнтів з COVID-19 і всі – кисневозалежні. Про це у коментарі Еспресо.Захід повідомив генеральний директор Центру легеневого здоров’я Любомир Рак.

“Ситуація загрозлива. У суботу у нашу лікарню поступило 18 пацієнтів. У неділю – 12. Всі – дуже важкі. Ми вже не маємо, куди класти. Реанімація – забита. Всі відділення – забиті”, – каже лікар.

Різке зростання кількості важких пацієнтів Любомир Рак пояснює легковажним ставленням людей до ковідної зaгрози.

“Погіршення ситуації із захворюваністю почали спостерігати після 15-20 вересня, коли почалося навчання у школах та університетах. До цього у нас на стаціонарному лікуванні перебувало по 130-140 хворих. У лікарні ще були місця. Люди втратили пильність. Їм здається, що якщо немає жорсткого карантину, то й коронавірусу немає. Мені досі доводиться чути фрази, що це все брехня, що ніякого коронавірусу немає і його вигадали лікарі, щоб на тому заробити. Так буде тривати доти, доки ця хвороба не торкнеться кожної родини”, – каже він.

Але, на думку лікаря, чекати такого сценарію розвитку подій не варто, адже тоді системі охорони здоров’я загрожуватиме колапс. “Єдиний вихід, який я зараз бачу, – негайно запроваджувати повний карантин”, – каже Любомир Рак.

Наприкінці вересня директор Центру легеневого здоров’я розповів, що пацієнти, яких лікують в Центрі від пневмоній внаслідок коронавірусу, змушені самі купувати необхідні медикаменти.

Нагадаємо, за останню добу в Україні додалося 4420 нових випадків захворювання на COVID-19, а загалом з початку пандемії захворіло 265 454 людей. Зокрема на Львівщині виявили 200 нових випадків, з яких 77 львів’ян, решта – мешканці сіл та міст області.

«Субота та неділя не є показовими, тому що робиться достатньо мало тестування. Я думаю, що показовим буде завтрашній день. Тоді ми вже побачимо реальну картину. Всі, напевне, вже чули пропозицію від уряду, щоби з четверга дітей відправляти на канікули. Ми сьогодні будемо збирати штаб, будемо аналізувати нашу ситуацію. В цілому, за минулу добу ми маємо по області 200 підтверджених ПЛР-тестів, по місту Львову — 77. Тобто, загалом, показники тримаються у межах норми, але все ж наголошую, що йдеться про вихідні і є менша кількість тестувань. Завтра на ранок очікуємо більш уточнену інформацію.

Ми розуміємо, що важко заховатись від хвилі, яка зараз йде у Європі. Хоча, враховуючи, що ми у Львові рівно йдемо останні 3−4 місяці, хочу відзначити, що вже дуже багато людей мають антитіла. Це означає, що багато людей вже перехворіло. Частина з них навіть не знали цього. Мусимо не забувати про обережність, аби залишатись у безпеці. Особливо це стосується старших людей, які перебувають у групі ризику”, — зазначив мер Львова Андрій Садовий у ефірі радіо «Люкс».