П’ятниця, 21 Червня

У Тернополі чоловік з Харкова розгулював по місту з радянською символікою

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Тернополі житель Харкова додумався публічно використовувати комуністичну символіку. Він гуляв із нею у громадському місці, пише 24 Канал.

Правоохоронці помітили 25-річного чоловіка під час патрулювання вулиць Тернополя. Він носив на одязі значки з зображенням серпа і молота та радянської зірки.

Поліцейські попросили зняти символіку, однак порушник категорично відмовився. Відтак проти харків’янина відкрили кримінальну справу.

Відомості внесли до реєстру досудових розслідувань. Такі дії караються позбавленням волі до 5 років, з конфіскацією майна або без.

Нагадаємо, що в Україні ще з 2015 року триває декомунізація. Відповідно до законодавства, заборонено виготовляти, поширювати, а також публічно використати символіку комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів. Зокрема, і у вигляді сувенірної продукції.

Під забороною:

  • герб, прапор СРСР, інших радянських республік, нацистської Німеччини 1935 – 1945 років;
  • атрибутика із серпом та молотом або п’ятикутною зіркою;
  • символіка комуністичної партії та Націонал-соціалістичної робочої партії Німеччини (НСДАП);
  • зображення та написи, присвячені керівникам комуністичних партій та вищих органів влади в СРСР;
  • зображення гасел, цитат компартії та НСДАП;
  • публічне використання гімну СРСР чи радянських республік;
  • пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені особам, що обіймали керівні посади в СРСР.

Прикро, що деякі громадяни забувають про ці нюанси, навіть попри повномасштабну війну з Росією, яка марить відновленням Радянського Союзу. Однак у травневому опитуванні “Рейтингу” з’ясували, що за розпадом СРСР шкодують лише 11% українців. Не жалкує за радянським минулим абсолютна більшість – 87%.

В Україні цей показник ностальгії знижувався з 2010 року – впав із 46% до 11%, Натомість у Росії за останні 10 років він здебільшого зростав. Зокрема, з 2010 року зріс з 55 до 63%.