Понеділок, 24 Червня

У “Слузі Народу” хочуть зобов’язати інтернет-провайдерів стежити за користувачами

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В Україні хочуть запровадити використання електронних доказів та зобов’язати провайдерів розкривати дані про діяльність користувача в Інтернеті.

Відповідний законопроект №4004 зареєстрований у парламенті за авторства нардепа «Слуги народу» Дениса Монастирського та за підписами групи депутатів «За майбутнє», «Довіри» і «Слуга Народу». Загалом 13 підписантів.

Законопроект пропонує внести такі зміни до кримінального кодексу і закон про телекомунікації:

  • удосконалити процедуру проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях у кіберзлочинів;
  • удосконалити державно-приватну взаємодію правоохоронних органів і операторів телекомунікації при проведенні оперативно-розшукових заходів, негласних слідчих (розшукових) дій та тимчасового доступу до інформації, речей і документів.

Також провайдерам телекомунікацій пропонується встановлювати за власні гроші в своїх мережах техзасоби, необхідні для проведення негласних слідчих (розшукових) дій та доступу до інформації про зв’язок, абонента, отриманні та маршруті передачі інтернетових послуг, їхньої тривалості та змісту (СОРМ). Варто зазначити, що норма про встановлення СОРМ була прописана в законі про телекомунікації від 2004 року.

У такий спосіб депутати хочуть доповнити перелік процесуальних джерел доказів електронними. Також планується створення спеціальної конфіскації віртуальних активів. Документ пропонує вважати електронним доказом інформацію в електронній формі з відомостями, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.