Неділя, 14 Квітня

У Швеції запустили першу загальнодоступну мережу 5G

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Телекомунікаційна група Tele2 в неділю, 24 травня, ввела в експлуатацію першу в Швеції загальнодоступну мережу мобільного зв’язку п’ятого покоління (5G). Про це повідомило агентство DPA International.

З початку мережа доступна тільки жителям столиці – Стокгольму. У містах Гетеборзі і Мальме вона з’явиться 24 червня. Потім мережу поступово будуть розширювати по всій країні.

Мережа 5G забезпечує швидкість передачі даних понад 1 гігабіт на секунду, що в чотири рази швидше, ніж в сучасній мережі 4G.

Tele2 на один день випередила конкурентів Telia і Ericsson, які планували представити свої перші загальнодоступні мережі 5G в понеділок, 25 травня.

Оператор «Vodafone Україна» задумався про проведення технологічного аудиту, щоб зрозуміти, які його системи готові до 5G. При цьому оператор не буде поспішати впроваджувати покоління нового мобільного зв’язку, оскільки хоче перейняти досвід країн, які запустили цю технологію. Про це розповіла The Page CEO «Vodafone Україна» Ольга Устинова.

Раніше наприкінці 2019 року повідомлялось, що український мобільний оператор Lifecell півроку тестуватиме мережу 5G у центрі Львова. 5G випробовують із 1 грудня по 31 травня спільно з компанією Ericsson Ukraine у магазинах мобільного оператора. Управління обладнанням базової станції Radio DOT System виконують через спеціалізоване тестове ядро мережі (5G EPC) з обмеженою функціональністю (тільки доступ до публічної мережі інтернет, без можливості здійснення голосових дзвінків).

Чи правда, що коронавірус і 5G якимось чином пов’язані. Відповідь – ні.

Деякі люди вірять у поширений зараз в мережі фейк, що COVID-19 нас заражають вежі 5G, а окремі впливові блогери поширюють ці неправдиві й оманливі чутки, впливаючи на думку людей.

У Міністерстві охорони здоров’я та ВООЗ пояснюють, що інформація про те, що COVID-19 передається через мобільні мережі 5G, є неправдивою, додавши, що радіосигнали або хвилі мобільного зв’язку не переносять віруси.

«Епідемія COVID-19 є у багатьох країнах, де не розгорнуто мережі 5G. Вірус не передається ані провідним, ані бездротовим шляхом. Тому боятися веж мобільного зв’язку непотрібно», — зазначили в міністерстві.