Понеділок, 24 Червня

У щоденнику офіцера СС знайшли згадку про заховані 28 тонн золота Гітлера

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У щоденнику офіцера СС знайшли дані про 28 тонн золота нацистської Німеччини, які нібито зберігаються в колодязі на глибині 60 метрів під середньовічним польським замком. Про це повідомляє Daily Mail з посиланням на дослідників польсько-німецького фонду «Сілезький міст».

Науковці стверджують, що виявили дані про схованку з коштовностями в особистому щоденнику офіцера СС Егон Олленхауером, якому було доручено заховати нацистські скарби за наказом Гітлера. Саме у записах нациста нібито йдеться про 28 тонни золота, які, ймовірно, заховані на території замку Хохберг в селі Розтока біля Вроцлава. Також там можуть бути цінності багатих німців, які передавали майно в СС у міру просування Червоної армії в 1945 році.

Видання наводить цитати зі щоденника, де йдеться про глибоку вирву на території палацу, в яку сховали ящики зі скарбом, а потім підірвали, щоб засипати її.

“Доктор Грундман і його люди вже приготували на території палацу глибокий колодязь. На дні в ящиках лежали коштовності, монети і злитки, багато з них були пошкоджені, на них залишилися сліди пострілів. Після того як ми все закінчили, колодязь був підірваний і засипаний землею “, – йдеться в записах щоденника.

Вважається, що офіцер Третього рейху сховав 260 вантажівок з різними цінностями. У його щоденнику відзначені 11 місць з передбачуваними тайниками.

Якщо припущення дослідників вірні, вартість схованки в Польщі може скласти 1,25 мільярда фунтів.

Планування і фінансування розкопок ускладнює відсутність дозволу місцевого уряду. Однак представники фонду заявили, що вже отримали попередню згоду на проведення робіт від власників замку.

Нагадаємо, що про щоденник Егона Олленхауера стало відомо в 2018 році. Дослідники відзначали, що коли Червона армія почала наступати на нацистів, Гітлер нібито розпорядився заховати вантажівки з цінностями в Сілезії. Серед них – майже 30 тонн золота і полотна Караваджо, Боттічеллі і Рафаеля. Рукопис зберігалася в архіві однієї з німецьких релігійних організацій, яку називають масонською ложею.

У 2015 році у Польщі вже намагались знайти потяг із золотом нацистів. Проте спроби виявились марними.