У РФ вигадали виправдання війні: щоб українці “обирали своє майбутнє”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Росія почала війну в Україні для того, щоб українці могли самі визначати своє майбутнє.

Про це заявив Лавров на зустрічі з так званими “главою МЗС ЛНР” Владиславом Дейнего та “першим заступником глави МЗС ДНР” Сергієм Пересадою.

“Відповідно до наших союзницьких зобов’язань президент Путін прийняв рішення про проведення спеціальної військової операції з демілітаризації та денацифікації України, щоб, звільнившись від цього гніту, українці вільно могли б визначити своє майбутнє”.

Лавров заявив, що нібито НАТО та Євросоюз “покривали Київ і останніми тижнями, коли він остаточно намірився силовим шляхом захопити Донецьку та Луганську народну республіку, оголосив про безальтернативність вступу до НАТО і став погрожувати здобуттям ядерної зброї”.

За його словами, російська сторона розцінює ставлення української влади до мешканців Донбасу як геноцид.

Зазначається, що на цих “переговорах” з терористичними організаціями буде обговорено “практичні завдання, які випливають із укладених договорів про дружбу, співпрацю та взаємодопомогу Росії, ДНР та ЛНР”.

24 лютого Росія, яка до цього 8 років здійснювала гібридну агресію проти України, почала відкриту військову атаку з різних напрямків.