П’ятниця, 22 Вересня

У Раді збереться слідча комісія, яка заслухає про нелегальне виробництво сигарет біля Львова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Народний депутат Ярослав Железняк анонсував нове засідання тимчасової слідчої комісії на якій податківці та правоохоронці прозвітують щодо роботи з нелегального продажу та виробництва цигарок. Про це нардеп Ярослав Железняк повідомив у Telegram, передає Lviv.Media.

«Щоб ще краще бачили результати колеги, особливо уважно запитаємо, як там справи по контрафактному виробництву цигарок десь в передмісті Львова, контрабандою до Європи та схеми «дюті-фрі». Дізнаємось разом, яких реформ не вистачає, щоб перекрити цю ганебну практику», – йдеться у повідомленні.

Депутат зазначив, що звіт по результатах боротьби з нелегальним продажем, виробництвом та експортом цигарок складатиметься з трьох блоків: точки нелегального продажу, схема «duty-free» та «дивне» податкове навантаження конкретних виробників тютюну на тонну продукції.

Власне, ТСК склала перелік точок продажу нелегальної продукції по областях із зазначенням адрес, GPS-координат, прізвищ та марок підробленої продукції. Його представили на засіданні комісії та передали правоохоронцям для розслідування.

Львівщина стала «лідером» із продажу сигарет у прикордонних Duty Free із підозріло великою кількістю пачок сигарет на один чек.

Так, у лідерах за кількістю проданих пачок сигарет на один чек:

  • СП «Львів-Трейдінг» п/п «Рава-Руська» — 35,01 уп./чек;
  • СП «Львів-Трейдінг» п/п «Шегині» — 30,61 уп./чек;
  • СП «Львів-Трейдінг» п/п «Краківець» — 35,48 уп./чек.

Зокрема, раніше Економічна правда з посиланням на дані аналітичної компанії Kantar Ukraine повідомляла, що 64% продукції, що маркована позначкою Duty Free або призначена для експорту, яка нелегально продається в Україні, має напис про те, що виробником є «Винниківська тютюнова фабрика».

Загалом незаконний обіг тютюнових виробів в Україні перевищив 20% ринку. Проти чотирьох великих виробників тютюнових виробів вже відкрито кримінальні провадження.

Додамо, у 2022 році внаслідок незаконного обігу тютюнових виробів державний бюджет України недоотримав 20 млрд гривень. Часто виробництво і незаконний продаж цигарок без сплати податків відбувається за принципом Duty Free. Львівщина стала «лідером» із продажу сигарет у прикордонних Duty Free, зокрема, об’єми «підозріло високі».

Нагадаємо, 6 березня, працівники Бюро економічної безпеки проводили обшуки «Винниківської тютюнової фабрики». Обшуки проводилися працівниками центрального апарату Бюро економічної безпеки. Як зазначали у БЕБ, здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 204 ККУ (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).

Службові особи тютюнової фабрики підозрюються у виготовленні, зберіганні тютюнових виробів, що не обклеюються марками акцизного податку. Такі господарські операції не відображалися в бухгалтерському, податковому обліках та здійснювалися без декларування отриманих доходів від їх реалізації.