Неділя, 26 Травня

У Раді розглядають можливість розсилати повістки у месенджерах

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Верховній Раді розглядають можливість вручення повісток військовозобов’язаним у месенджери.

Про це розповів народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки України Федір Веніславський під час телемарафону.

Він зауважив, до початку війни база мобільних номерів чоловіків призовного віку була майже повністю сформована. Тому “технічні можливості дозволяють надіслати повістку онлайн”.

“На рівні комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки ми наразі розглядаємо питання удосконалення законодавчих підстав для вручення повісток, у тому числі можливість відправляти чоловікам, які підлягають мобілізації, повідомлення про необхідність з’явитись у центр комплектування за допомогою месенджерів, тобто відправляти повістки онлайн. Наразі розглядаємо можливість усунення бюрократичних проблем, пов’язаних з цим питанням“, – заявив Веніславський.

Він також визнав, що дійсно є певні проблеми з мобілізацією, тому що “через війну є дуже багато внутрішньо переміщених осіб, серед яких багато чоловіків призовного віку, які можуть бути мобілізовані, але оскільки вони перебувають не за місцем реєстрації, і не всі стали на військовий облік за місцем фактичного проживання, є проблеми з призовом”.

Нагадаємо, неявку до військкомату (територіального центру комплектування та соціальної підтримки) після належного отримання повістки в Україні кваліфікують як ухилення від мобілізації. Це тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років відповідно до статті 336 Кримінального кодексу.

До слова, в Україні з лютого цього року почали розсилати повістки до суду через Viber. Держпідприємство “Інформаційні судові системи” випустило оновлену версію програмного забезпечення автоматизованої системи документообігу суду, яка передбачає запровадження додаткового каналу електронної комунікації судів із учасниками процесу, повідомляє Державна судова адміністрація України.