У пунктах пропуску на Львівщині збільшились черги на кордоні — ДПСУ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У пунктах пропуску на Львівщині зросли черги на кордоні. Зараз прикордонники фіксують близько 120 тисяч людей, які перетинають кордон в обох напрямках. У вихідні ці показники можуть коливатися на рівні 130-140 тисяч людей.

Про це в ефірі нацмарафону Суспільному розповів речник ДПСУ Андрій Демченко. За його словами, у серпні більше людей перетинає кордон на в’їзд до України.

“За минулі неділю і понеділок, до прикладу, на 40 тис більше громадян прослідували на в’їзд в Україну. В липні загалом кордон перетнуло 3,8 млн людей, і це на близько 600 тис більше, ніж в червні і на близько 1 млн, ніж в травні. Тобто фактично через збільшення пасажиропотоку і створюються черги, бо одномоментно до кордону прибуває велика кількість людей і транспорту, і всі вони мають пройти контрольні процедури, як з українського боку, так і з боку суміжних країн, що й призводить до збільшення часу проходження перетину кордону”, — каже Андрій Демченко.

Прикордонники радять перед тим як планувати поїздку цікавитися станом завантаженості пунктів пропуску як з українського боку, так і з суміжних країн, щоб обирати найменш завантажені. За словами Андрія Демченка, на кордон з Польщею припадає не менше 50% від загального пасажиропотоку.

“Ми радимо, особливо, якщо люди обирають для себе Польщу як транзитну країну, все-таки для перетину кордону користуватися пунктами пропуску на Закарпатті, Буковині, де менша завантаженість пунктів пропуску, ніж на кордоні з Польщею”, — говорить Андрій Демченко.

Електронна черга для автобусів

Електронна черга для вантажівок діє на багатьох пунктах пропуску. Зараз цю функцію тестують у ПП “Ягодин” та “Устилуг” для рейсових автобусів, які здійснюють міжнародні перевезення пасажирів. Надалі електронну чергу планують запровадити і на інших пунктах пропуску.

“Коли водії або суб’єкти господарювання, які здійснюють перевезення, реєструються для перетину кордону, чітко визначається день та час, коли автобус чи інший ТЗ може перетнути кордон. Це робиться для того, щоб не стояли в чергах кілька годин чи кілька днів”, — говорить Андрій Демченко.

Пункти пропуску на кордоні з росією та білоруссю

Рішенням уряду України пункти пропуску на кордоні з росією та білоруссю зачинені. Втім, Андрій Демченко каже, що громадяни України можуть повернутись додому навіть через закриті пункти пропуску.

“Всі громадяни України, які зможуть дістатися до українського боку кордону, української території, їм буде забезпечено можливість повернення додому, навіть через ці закриті пункти пропуску. Так діє пункт пропуску Покровка в Сумській області, така можливість є на кордоні з білоруссю через один з ПП на Волині. Ми не можемо сказати, що запрацював ПП “Покровка”, але, якщо громадяни України прибуватимуть, ми забезпечимо їм доступ на українську територію”, — говорить Андрій Демченко.

Проте речник ДПСУ говорить, що наприкінці липня російська сторона відмовила українцям в перетині кордону.

“Минулих вихідних ми фіксували, що громадяни України можуть дістатися цього напрямку, і ми забезпечуємо можливість їхнього повернення додому. Українська сторона забезпечує доступ всім громадянам України, навіть якщо вони не мають необхідних документів. Це займе більше часу, щоб перевірити і встановити особу разом з іншими державними органами України: Міграційною службою, поліцією, але раджу мати хоч якісь документи для ідентифікації, в першу чергу, для проходження контролю по той бік українського кордону”, — зазначив Андрій Демченко.