П’ятниця, 19 Квітня

У Поморянському замку на Львівщині завалилася стіна (фото)

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Торік у замку провели протиаварійні роботи та встановили дерев’яні підпори.

Учора у Поморянах на Львівщині завалилася стіна східного крила Поморянського замку. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє ГО «КонтрФорс», передає Tvoemisto.tv.

Активісти неодноразово просили допомогти врятувати пам’ятку архітектури XIV ст. У 2016 році у замку виявили унікальні старовинні розписи на стінах — фрагменти кольорових орнаментів кінця XVI — початку XVII століття. За словами науковців, це друга знахідка у Центрально-Східній Європі. Тоді ж за кошти ЛОДА у замку провели протиаварійні роботи та влаштували дерев’яні підпори.

Також у 2016 році розпочали проект із ліквідації аварійного стану замку, який пройшов державну експертизу та погодження Мінкульту. Кошторисна вартість його реалізації склала 10,361 млн грн. Торік у серпні провели тендер, де торги виграло підприємство «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів, запропонувавши найнижчу ціну — 8,249 млн грн. Згодом на проект на 2017 рік із ЛОР виділили 800 тисяч грн. У листопаді у замку розпочали роботи з ліквідації аварійного стану пам’ятки.

Поморянський замок — пам’ятка архітектури національного значення, унікальний зразок поєднання фортифікаційної та палацової архітектури, перші згадки про який датовані XIV ст. Замок був улюбленою резиденцією короля Яна ІІІ Собєського.