Понеділок, 6 Грудня

У польському місті з’явиться кав’ярня з українськими книгами

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У центрі польського міста Краків представники української громади планують відкрити кав’ярню, де можна буде придбати українські книжки.

Про це розповіла організаторка театрального фестивалю “Схід-Захід” Надія Мороз-Ольшанська, передає Укрінформ.

Заклад планують відкрити наприкінці серпня-початку вересня на вулиці Славковській, 28 (Sławkowska). Зараз у приміщенні завершують ремонт.

Кав’ярня-книгарня Nić (“Нитка”) працюватиме в кам’яниці “Цеху кравців Кракова”, яка на час підготовки приміщення не бере гроші за оренду. Проект – це соціальне підприємство при фонді “Активна інтеграція”. Також проект кав’ярні-книгарні намагатиметься отримати фінансову підтримку від Малопольського осередку підтримки соціальної економіки (MOWES).

Приміщення кав’ярні невелике – на 6-8 столиків, але поруч – велике подвір’я. Узимку там планують зробити зимовий садок.

“Хочемо зробити це місце кольоровим, цікавим. У нас амбітні плани на наступний рік. На подвір’ї в нас величезна стіна, розміром 20 на 10 метрів – хочемо створити на ній мурал. Ми не боїмося роботи, тому із запалом підходимо до всього. Хочемо організовувати проєкти обміну культурним і суспільним досвідом серед молоді. Тобто не обмежуємося тільки Краковом. Я думаю, що після першого півріччя спробуємо розробити онлайнову пропозицію для замовлення книжок із України”, – розповіла Надія Мороз-Ольшанська.

Share.