Четвер, 29 Лютого

У Польщі заявили, що без домовленості щодо ексгумацій Україні “годі мріяти” про вступ до ЄС

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що Україна має розв’язати питання щодо ексгумації жертв Волинської трагедії, якщо прагне вступити до ЄС. Про це він сказав у інтерв’ю радіо ZET.

Після виявлення нещодавно похованих решток польських жертв Волинської трагедії біля села Пужники на Тернопільщині, Яблонський заявив, що польська сторона вживе заходів для швидкої ексгумації та розслідування цього випадку.

“Я завжди про це говорю і скажу ще раз: на нашу думку, без розв’язання цього питання – і багато українців це вже усвідомлюють – Україна не може мріяти про вступ до ЄС”, – заявив він.

Відповідаючи на запитання, чи це є умовою підтримки Польщею членства України в ЄС, Яблонський зауважив, що “йдеться не про умови, а про реальність”.

“Якщо ми хочемо бути в одній спільноті з країною, з якою маємо серйозну суперечку, то її треба розв’язати, інакше складно буде співпрацювати”, – наголосив дипломат.

Тема Волинської трагедії є однією з найбільш суперечливих в українсько-польських відносинах. Погляди Києва і Варшави на причини, відповідальність і кількість жертв з обох сторін дещо відрізняються.