У Польщі вперше пересадили серце українці. Його отримала мешканка з Львівщини

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Варшаві 36-річна Юлія Скіп з Львівщини, яка страждала на серцеву недостатність та була у важкому стані, отримала нове серце від поляка. Це перша операція з пересадки органів громадянам України в Польщі, раніше яких не проводили, оскільки Україна не є членом жодної міжнародної організації, яка координує трансплантації у різних країнах. Про це повідомили в організації «Національний рух «За трансплантацію», пише Твоє Місто.

«В Україні з початком війни багато пацієнтів залишились без медичної допомоги, і багато пацієнтів, які потребують пересадки органів. І ось громадяни Польщі знову показали свій найбільший прояв людяності. Коли після смерті серце поляка підійшло нашій дівчині з України, вони не задумуючись зробили пересадку і врятували їй життя», – йдеться у повідомленні.

Юлія Скіп отримала новий орган 21 квітня. Через рідкісну форму кардіоміопатії її серце не могло повноцінно забезпечувати кровопостачання організму. Тому дівчина роками чекала на донора та операцію.

Директорка з розвитку Першого медичного об’єднання Львова Ірина Заславець повідомила, що це справді подія та «вартий найбільшої поваги вчинок».

«З Юлею ми познайомилися в 2017. Дівчина була героїнею мого циклу матеріалів про трансплантологію. Він називався «Безсердечні». І саме в ньому депутати і урядники один на одного перекладали відповідальність за непрацюючу систему, нічого при цьому не роблячи. А Юля хіба сподівалася потрапити на операцію в колись дружній білорусі. «Невже в них немає серця до людей своїх?», – казала мама Юлі тоді про тих, хто позбавляв шансу на життя її дитину», – написала Ірина Заславець у Facebook.

На той час в Україні практично не виконували трансплантацій, і дочекатися серця було неможливо, додає вона. Потрохи ситуація почала змінюватися у 2019 році, й з кожним роком їх почали проводити все більше. Однак війна змінила плани багатьох українців.

Операція з пересадки серця Юлії Скіп у Варшаві пройшла успішно. Тепер дівчина проходитиме довгий період відновлення та реабілітації.