Вівторок, 28 Листопада

У Польщі відреагували на російську пропаганду щодо референдуму у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Уповноважений уряду з інформаційної безпеки Республіки Польща Станіслав Жарин заявив, що російська пропаганда не припиняє розповсюджувати фейки на тему приєднання Львівської області до Польщі, пише Твоє Місто.

І ця тема – складова масштабного проекту російської брехні, що зводиться до ідеї вселити думку про знищення України як держави.

«Російська пропаганда продовжує свої інформаційні атаки на Польщу, повторюючи брехню про нібито плани польської влади напасти на Україну й анексувати західну частину України», – йдеться в повідомленні.

За його словами, кремлівські пропагандистські ресурси поширюють історію з бюлетенями, нібито надрукованими польською Національною виборчою комісією (PKW) про приєднання Львівщини до Польщі.

Він зазначив, що такі маніпуляції служать російській пропаганді для надання правдоподібності щодо закінчення української держави. Росіяни маніпулють фактами та поширюють неправдиві відомості, намагаючись створити ворожість між поляками та українцями.

«Уже багато тижнів росія поширює брехню про те, що Польща загрожує Україні та хоче анексувати її землі. Польщу, згідно з російською пропагандою, потрібно розглядати як агресивну та небезпечну країну, яка ніколи не відмовлялася від свого прагнення повернути собі Львів та околиці. росія навмисно маніпулює фактами та поширює неправдиві відомості, намагаючись створити ворожість між поляками та українцями», – додав він.

Нагадаємо, росії пропагандистські ЗМІ поширюють вигадку про те, що Львівська адміністрація нібито отримала бюлетні для голосування на референдумі щодо виходу області зі складу України та входження у склад Польщі. Також росіяни додають, що Польща нібито намагається повернути собі землі Заходу України, які вважає своїми.

Зазначимо, 23 вересня росія почала псевдореферендуми на тимчасово захоплених територіях Запорізької, Херсонської, Луганської і Донецької областей щодо їх незаконного приєднання до свого складу. У МЗС України прокоментували ці псевдореферендуми, закликавши всі держави та міжнародні організації негайно засудити незаконні дії кремля на тимчасово окупованих територіях України та посилити ізоляцію росії.