Четвер, 13 Червня

У Польщі підписано угоду з фермерами, які блокують кордон: деталі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні, 6 січня, після обіду міністр сільського господарства та розвитку села Чеслав Сєкерський та підкарпатська воєвода Тереза ​​Кубас-Гул зустрілися з фермерами «підкарпатського ошуканого села». Про це пише interia.

Після 17:20 Кубас-Гул на брифінгу повідомив про підписання угоди.

Міністр сільського господарства та розвитку села зобов’язався виконати всі три вимоги фермерів: запровадити субсидії на кукурудзу в розмірі 1 мільйона злотих, збільшити кредитування ліквідних позик на 2,5 мільярда злотих і зберегти рівень сільськогосподарського податку на рівні 2023 року.

«Після підписання угоди протест на пункті пропуску в Медиці призупиняється на період, необхідний для впровадження правових та повідомлювальних змін, і на час, необхідний для впровадження додаткових змін», – йдеться в угоді.

«З учорашнього дня проводяться цілодобові перевірки, щоб перевірити, чи всі перевезення на кордонах здійснюються відповідно до чинних правил», – сказав підкарпатський воєвода.

“Ця угода – не початок і не кінець діалогу, який ми розпочали і продовжуватимемо з аграріями. Ми хочемо вирішувати проблеми у повному партнерстві. Ми розуміємо необхідність допомоги Україні, але водночас хочемо, щоб були введені певні норми, які б визначали допустимі розміри різних товарів, які можуть впливати на європейський ринок, – сказав міністр Чеслав Сєкерський.

Під час брифінгу також виступив лідер фермерів Роман Кондров: «Хочу подякувати воєводі. Вона прийшла до нас і помітила складну ситуацію».