Сьогодні, 13 жовтня, у підземеллі Ратуші відкрили оновлене приміщення Музею Міста.
Мешканці та гості Львова мали нагоду побачити відремонтоване підземелля Ратуші ще до відкриття там першої виставки.
Минулого тижня у підземеллі львівської ратуші, де працюватиме Музей Міста, закінчили ремонтні роботи. Оновлене приміщення презентували під час заходу «Музей Міста. Знайомство з простором».
«Я, як музейниця, слідкую за тенденціями в світі і помітила, що музеї міста за останні десятиліття зазнали великих трансформацій. Вони скеровані на локальну спільноту, на мешканців, більше залучені в формування контенту музейних просторів. Музеї міста зараз говорять не лише про минуле, а й просто сьогоднішнє і формують візії на майбутнє через призму їх мешканців. Музей Міста у Львові також буде йти цим шляхом. Ця ідея відгукується в багатьох львів’ян.
Музей Міста — це музей, в якому можна віднайти себе в сучасному контексті, пізнаючи своє минуле і сформувати візію свого майбутнього. Тут повсякдення і малознані історії і мешканці, такі ж важливі, як відомі події чи постаті”, — сказала Тетяна Бей, керівниця Музею Міста.
![](https://lviv1256.com/wp-content/uploads/2020/10/121453577_653700235569505_2524509696627700059_n.jpg)
Фото ЛМР
![](https://lviv1256.com/wp-content/uploads/2020/10/121441956_968824420280656_6049291735945896870_n.jpg)
Фото ЛМР
![](https://lviv1256.com/wp-content/uploads/2020/10/121433875_372219163954910_1078946568804984610_n.jpg)
Фото ЛМР
![](https://lviv1256.com/wp-content/uploads/2020/10/121422994_260455708670037_7800843553082300102_n.jpg)
Фото ЛМР
![](https://lviv1256.com/wp-content/uploads/2020/10/121405187_660056978032600_7618081074452156809_n.jpg)
Фото ЛМР
![](https://lviv1256.com/wp-content/uploads/2020/10/121373267_640474119948853_6479138553442546172_n.jpg)
Фото ЛМР
![](https://lviv1256.com/wp-content/uploads/2020/10/121366014_2073575492776091_7394396937410901577_n.jpg)
Фото ЛМР
![](https://lviv1256.com/wp-content/uploads/2020/10/121297428_1031614197288159_1020757965996087696_n.jpg)
Фото ЛМР
До відкриття простору композитор Остап Мануляк підготував спеціальну звукову інсталяцію.
Додамо, ремонт в приміщенні Музею здійснено за кошти міського бюджету. Ремонтно-реставраційні роботи в Музеї Міста тривали 2 роки, погодження документації та тендерні закупівлі зайняли ще рік. Інженерні комунікації, вентиляційне обладнання та підйомно-ліфтова платформа були встановлені на суму 3292231 грн. Договір на роботи, відповідно до скоригованої проектно-кошторисної документації: освітлення, охоронна та пожежна сигналізація, димовидалення, інтернет, оздоблювальні, пуско-налагоджувальні роботи був укладений з компанією «Неостар Груп» на суму 6795707 грн.
Нагадаємо, Музей Міста — простір змінних виставок, місце комунікації з мешканцями, платформа осмислення міста. Спільно з відвідувачами Музей Міста буде досліджувати та пізнавати міську ідентичність, через зв’язок із минулим допомагати зрозуміти себе в сучасному контексті та вплинути на майбутнє міста.
Зараз команда Музею Міста працює над створенням дебютної виставки «Подорож героя. Останній тиждень літа». Вона розповідатиме про те, як дитина у віці активного пізнання самостійно досліджує місто.
Окрім професіоналів, до процесу підготовки активно залучають мешканців міста. Відкрити виставку Музей планує взимку. Проект здійснюється за підтримки Львівської міської ради в рамках програми «Фокус на культуру».
Музей Міста не матиме постійної експозиції та фондів. Це інтерактивний простір, де головним об’єктом є взаємовідносини міста та його мешканців.